Україна може компенсувати недієвість мінського формату доведенням вини Росії, офіційним визнанням окупації Криму і частини Донбасу.

Таку думку висловив політолог Михайло Басараб, пише Gazeta.ua.

Має з'явитися закон про тимчасово окуповані території. Усі події мають отримати адекватну назву — збройна агресія Росії проти України. А території Криму й ОРДЛО – отримати статус тимчасово окупованих з відповідними правовими наслідками.

"Країна-агресор повинна відповідати за свої дії та все, що відбувається на окупованих територіях. Проте замість всього цього, влада наполягає на безальтернативності Мінських угод", - наголошує політолог.

Як пояснює Басараб, визнання ОРДЛО окупованими територіями, зовсім не означає відмову від Донбасу, як і те, що усім мешканцям доведеться піти до лав збройних формувань "ЛДНР", як твердить влада. Насправді ситуація протилежна: якщо не визнати окупацію, то це свідчитиме про визнання того, що в Україні триває внутрішній конфлікт. Держава відповідати за наслідки руйнацій і гуманітарну катастрофу в цьому регіоні.

Популярні новини зараз

Розлучена Аліна Гросу показала нового хлопця: "Поспішати не хочу"

Синоптики попередили українців про сильний вітер і снігопади: до 8 березня радять закривати балкони

"МастерШеф. Професіонали-3 " випуск 5: хто не впорався з коктейлем та покинув проект

Володарка найбільших сідниць у світі потрясла своїм добром перед камерою: "Чорт забирай, оце дупа"

Показати ще

"У законі необхідно прописати, що ті території належать Україні. Зараз різні обставини не дозволяють звільнити їх у силовий спосіб. А шляхом політичних компромісів – означає отримати їх на російських умовах" – переконаний експерт.

Натомість Міністерство з тимчасово окупованих територій ухвалило концепцію Державної цільової програми відновлення та розбудови миру в східних регіонах України, яка передбачає досягнення порозуміння через діалог.

"Це – тихе повернення окупованих територій й ігнорування факту збройної агресії. Це те саме, що пропонує Мінськ, лише під виглядом підступного плану з гуманними намірами й шляхетними цілями. Без заяв про напад Росії на Україну", - підсумував Басараб.

Як писав раніше інформаційний портал "Знай.ua", міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що "нормандський формат" недієвий, через позицію Росії, проте альтернативи йому немає.