Сьогодні, 20 березня 2017 року, стало відомо, що в своєму будинку в містечку Покантіко-Хіллз (штат Нью-Йорк) помер найстаріший мільярдер на планеті Девід Рокфеллер. Він помер тихо і спокійно уві сні, не доживши кілька місяців до свого 102 дня народження.

Статки Рокфеллера оцінюються в 3,3 мільярда доларів. Девід був не найбагатшою людиною на планеті, в рейтингу Forbes він займає всього 581-е місце, але безумовно – однією із найвпливовіших. Та й три мільярди доларів – це теж пристойна сума.

Тим цікавіше буде спостерігати за боротьбою спадкоємців навколо цих грошей і активів. Адже сім'я Рокфеллерів багата не тільки станом, але і численними дітьми та онуками, кожен з яких захоче отримати своє.

Всього дітей у Девіда Рокфеллера народилося цілих шість: Девід-молодший, Еббі, Неві, Пеггі, Річард і Ейлін. Річард, лікар за освітою, загинув в авіакатастрофі в 2014 році. Найімовірніше, розпоряджатися спадщиною буде Девід-молодший, так як саме він у прямому сенсі слова продовжує справу батька, управляє Rockefeller Foundation та іншими юридичними особами на балансі сім'ї.

Тим не менш, в цілому у Девіда Рокфеллера залишилося десять онуків і онучок, так що обійти їх при розподілі спадщини не вдасться. Окремо стоїть питання про нерухомість, якою володів безпосередньо сам Девід. А мова йде, по-перше, про маєток Хадсон Пайнс в окрузі Уестчестер, який вважається фамільною резиденцією родини Рокфеллер. Крім того, є ще будинок на вулиці 65-я Іст Стріт на Манхеттені і заміська резиденція «Чотири Вітри» під Нью-Йорком, до якої примикає м'ясна ферма.

Втім, враховуючи той факт, що Девід Рокфеллер завжди виховувався своїх дітей у дусі сімейних цінностей та фамільного єдності, будь-які конфлікти навколо спадщини будуть вирішуватися за закритими дверима, і ми навряд чи коли-небудь дізнаємося подробиці.