Український стрибун у воду, бронзовий призер Олімпійських ігор-2008, Ілля Кваша, який оголосив про завершення спортивної кар'єри, розповів про важку травму і поділився планами на майбутнє.
 
"Моє рішення завершити професійну кар'єру було викликане збігом обставин. Найбільшу роль у прийнятті цього рішення зіграв стан мого здоров'я. В кінці 2017 року мені зробили складну операцію на лівій нирці, після якої я, на жаль, не зміг повернутися в професійний спорт. Повірте, якщо б міг залишитися, то я б це зробив.
 
Читай Знай.uа в оновленому чаті Viber! Приєднуйтесь!
 
Планів багато. Подивимося, що вийде реалізувати. Зараз почав працювати в якості тренера з аматорами. Можна так сказати, несу в широкі маси свій прекрасний вид спорту. Піти зі спорту назовсім у мене ніколи не вийде, адже спорт - це моє життя.
 
Ви знаєте, як тільки у вісім років потрапив в стрибки у воду, то зрозумів, що це любов на все життя!
 
У мене було багато невдалих стрибків за всю кар'єру. Але один був особливо невдалий. У 2011 році під час виконання три з половиною сальто назад з передньої стійки (307 с), я близько пішов до трампліну і вдарився головою об нього. Втратив свідомість. Мій напарник, на той момент, Олексій Пригоров і мій тренер Сергій Миколайович Гуменюк діставали мене з дна басейну. Після цього стрибка я не тренувався протягом двох місяців", - розповів Кваша в інтерв'ю виданню Главред.

Як писав Знай.ua, Ілля Кваша оголосив про завершення спортивної кар'єри. Причиною такого рішення стали проблеми зі здоров'ям.

За словами спортсмена, це рішення далося йому дуже важко.
 
Ілля Кваша
Ілля Кваша
 
"Обставини склалися таким чином, що я фізично не міг виконувати те навантаження, яке було необхідне для досягнення високих результатів, а гарантій ніхто не давав. Тобто, грубо кажучи, ніхто не міг сказати, що зі мною все буде добре, мовляв 50 на 50.
 
У мене ж була складна операція на лівій нирці. Чим більше я починав вантажиться, тим більше відчувалася втома. Відновлення давалося важко. Показники спочатку були на нормальному рівні, але чим більше я тренувався, тим гірше себе почував і тут вже було не до жартів.
 
Але потім питання стало ребром. Важко прийняти, що ти планував своє життя так, а воно складається зовсім інакше. Важко далося рішення про закінчення кар'єри, але я вважаю, що вчинив правильно. Тому що ризикувати здоров'ям - це одне, а ризикувати вже нормальним життям - абсолютно інше", - передає слова спортсмена sport-express.ua.

Ілля Кваша - заслужений майстер спорту України, чемпіон світу та дев'ятиразовий чемпіон Європи зі стрибків у воду, бронзовий призер літніх Олімпійських ігор-2008.

Ілля Кваша
Ілля Кваша

У 2012 році Кваша взяв участь в літніх Олімпійських іграх в Лондоні. У синхронних стрибках український спортсмен у парі з Олексієм Пригоровим зайняв 4-е місце.

Ілля Кваша
Ілля Кваша

Ілля Кваша
Ілля Кваша
 
У 2015 році Ілля і його дівчина Ілона Сергєєва одружилися.

Ілля Кваша з дружиною Ілоною
Ілля Кваша з дружиною Ілоною

Зовсім нещодавно, 10 лютого 2019 року, у Іллі та його дружини народилася дочка.

Як повідомляв портал Знай.ua, український плавець Михайло Романчук виграв золото престижного турніру, побивши власний рекорд.