Міжнародний олімпійський комітет розглядає варіант перенесення Літніх Олімпійських ігор-2020, які мали пройти з 24 липня по 9 серпня в Токіо.

Про це повідомляється на офіційному сайті МОК.

Президент МОК Томас Бах виступив із заявою, у якій повідомив про можливе перенесення Олімпійських ігор в Токіо на більш пізній час через пандемію коронавіруса у світі. 

Питання про скасування Олімпіади не розглядається.

Олімпійські ігри в Токіо перенесли, Getty Images
Олімпійські ігри в Токіо перенесли, Getty Images

Популярні новини зараз

Кадри пекельної аварії під Львовом потрапили в мережу, - три смерті за хвилину

Киян змусять платити за транспорт по-новому, як це працює і де придбати ноу-хау

Коханка Остапчука засвітила спокусливі форми в гарячому танці

Лікарня палає! У Києві моторошна пожежа, хворі тікають в одних капцях - кадри з вогню

Показати ще

"Шановні спортсмени, в цій безпрецедентній кризі ми всі єдині. Як і ви, ми дуже стурбовані тим, що відбувається через пандемію COVID-19. Людські життя мають пріоритет над усім, включаючи організацію Ігор. МОК хоче бути частиною вирішення проблеми. Тому ми зробили своїм головним принципом - охороняти здоров'я всіх учасників та сприяти стримуванню розповсюдження вірусу. Я хотів би запевнити вас, що ми будемо дотримуватися цього у всіх наших рішеннях, що стосуються Олімпійських ігор в Токіо-2020.

Наша сьогоднішня основна інформація полягає в тому, що приймати остаточне рішення про дату проведення Олімпійських ігор в Токіо-2020 буде передчасним. Перед нами стоїть дилема: скасування Олімпійських ігор зруйнувало б олімпійську мрію 11 000 спортсменів з усіх 206 національних олімпійських комітетів і для всіх людей. Скасування не вирішить жодної проблеми і нікому не допоможе. Тому це не входить до нашого порядку денного.

Рішення про відстрочення сьогодні не може визначити нову дату Олімпійських ігор через невизначений розвиток подій в обох напрямках: поліпшення, яке ми спостерігаємо в ряді країн, завдяки застосуванню жорстких заходів, або погіршення ситуації в інших країнах. Ми дуже наполегливо працюємо, і ми впевнені, що завершимо ці обговорення протягом наступних чотирьох тижнів.

На відміну від інших спортивних подій, відкласти Олімпійські ігри - надзвичайно складне завдання. Для подальшого вивчення різних сценаріїв потрібно повне співробітництво з боку Оргкомітету Токіо-2020 і влади Японії, а також всіх міжнародних федерацій і національних олімпійських комітетів, а також всіх зацікавлених сторін.

Я бажаю, і ми всі працюємо для того, щоб надія багатьох спортсменів з усіх п'яти континентів, була виконана: щоб в темному тунелі, який ми всі разом проходимо, ще не знаючи, як довго, олімпійський вогонь був би світлом в кінці тунелю", - йдеться в заяві.

Обов'язково підпишись на наш канал в Viber, щоб не пропустити найцікавіше

Як писав Знай.ua, Літні Олімпійські ігри-2020 можуть перенести на 1-2 роки.
 
Як повідомляє Reuters, таке рішення можуть прийняти через епідемію коронавірусу у світі. А скасування або проведення змагань без глядачів можуть завдати серйозних фінансових збитків.

Офіційні символи Олімпіади-2020
Офіційні символи Олімпіади-2020

Про це заявив член Виконавчого комітету Токіо-2020 Харуюки Такахаші.

"Для Міжнародного Олімпійського комітету скасування - неприйнятний варіант. Адже телетранслятори виплачують їм величезну суму", - заявив Такахаші.

Бюджет Олімпійських ігор-2020 складає більше 12 млрд доларів.

Як раніше повідомляв портал Знай.ua, МОК не хоче проводити Олімпіаду-2020 без глядачів.