8 грудня 2020 року в ході зустрічі в Москві між головою політради партії «опозиційна платформа – за життя» Віктором Медведчуком, директором НІЦЕМ ім. Н. Ф. Гамалеї Олександром Гінцбургом і генеральним директором Російського фонду прямих інвестицій Кирилом Дмитрієвим була досягнута домовленість про можливість виробництва вакцини від COVID-19 «Супутник V» в Україні – на Харківському підприємстві «Біолік». Представники російської сторони оголосили про готовність укласти угоду про трансфер технології, а також про передачу сировини ‒ клітинної лінії для виробництва вакцини в Україні. Це стало можливим завдяки діяльності Спільної Українсько-російської робочої групи, створеної за підсумками зустрічі президента РФ Володимира Путіна з Віктором Медведчуком.

2 січня 2021 року Віктор Медведчук заявив, що українська фармкомпанія «Біолік» подала до Міністерства охорони здоров'я України заявку на реєстрацію російської вакцини від коронавірусу «Супутник V» для її виробництва.

Керівник російського фонду прямих інвестицій Кирило Дмитрієв також повідомив, що вони готові почати спільні клінічні дослідження комбінації вакцини «Супутник V» і препарату англо-шведської компанії AstraZeneca на території України, виробництво вакцини в Україні і використовувати можливість застосування комбінації вакцин «Супутник V» і AstraZeneca.

Досягнута домовленість про виробництво вакцини в Україні та інформація про спільні клінічні дослідження вакцин AstraZeneca та «Супутник V " на території України набули широкого розголосу і викликали величезний інтерес у світових ЗМІ. Першим про це повідомило агентство Reuters, а пізніше-ще одне агентство Euronews і найбільший новинний портал Yahoo, що розмістив зазначений матеріал на безлічі мов, а також CNN IBN.

Великий інтерес дана інформація викликала в США і Канаді, де про це повідомили ведуча газета National Post, газета The Guardian, The Chronicle Herald, The Telegram і ряд інших, а крім того, канадське новинне агентство YCNews Agency. У США цю інформацію широко висвітлили провідне Американське новинне видання U.S. News & World Report і Мetro, ряд новинних мереж радіостанцій, що налічують кілька десятків мовників (Midwest Communications, Salem Radio Network і т. д.), ділові ЗМІ США, зокрема Американське ділове видання Street Insider, Financial Editorial, галузеві та медичні видання.

Популярні новини зараз
Десятки тисяч українців залишилися без "броні" від мобілізації: за які порушення призиватимуть Коли скасують графіки відключення світла: хто та як формував черги Розмір виплат зміниться: що чекає на пенсіонерів у 2025 році Українцям приготували нові виплати: хто отримуватиме 4500 грн щомісяця
Показати ще

У Європі про це теж написали безліч ЗМІ – British Herald, Швейцарська громадська радіокомпанія і ряд інших.

Значний резонанс дана новина отримала також в Індії, де про неї написали провідна газета країни Hindustan Times, впливовий діловий сайт Moneycontrol.com і ділова газета Business Standard, сайти Microbiozindia, Reportwire і Devdiscourse.

Однаково жваво відреагували на інформацію Арабські медіа, зокрема телеканал Al Arabiya Network і ізраїльський The Jerusalem Post, а також ЗМІ Африки та Азії, Туреччини, Алжиру, Малайзії, Сінгапуру, Філіппін та інших країн.

Такий інтерес свідчить про те, що світова спільнота серйозно ставиться до потенціалу російської вакцини «Супутник V».

Ряд ЗМІ та експертів відзначають, що Президент Зеленський, міністр охорони здоров'я Степанов і головний санлікар Ляшка, які заявляють, що Україна не купуватиме російську вакцину, потрапили в капкан власної політичної заангажованості ‒ залежні від своїх заокеанських кураторів, вони діють в їхніх інтересах, а не в інтересах українських громадян. Хоча цілком очевидно, що влада, особливо під час пандемії, повинна зробити все, щоб насамперед захистити українців, їхнє життя і здоров'я.