Українцям твердо пообіцяли, що ціна на газ не зростатиме - але в цьому сезоні. А що буде далі?

Своїм баченням ситуації в ефірі програми «Что дальше» ділиться глава Союзу споживачів комунальних послуг Олег Попенко.

«Опалювальний сезон в будь-якому місті повинен починатися в січні, тобто ще в попередньому сезоні. Уже тоді починаються торги, бюджетування. А зараз ми вже маємо проблеми з бюджетом. Адже органи місцевого самоврядування повинні зараз знайти гроші, компенсувати різницю - повинні більше заплатити за газ зараз, а до 1 жовтня, згідно з меморандумом, вони, можливо, отримають цю різницю назад», - зазначає він.

За словами Попенка, це означає, що всі гроші, які закладені в бюджет на капітальний ремонт мереж, обладнання, на зарплати та все інше, вже зараз будуть витрачені на газ. Тобто ми, оголосивши торги, навіть не зможемо внести передоплату.

Популярні новини зараз
Дорого і принизливо: експерти назвали, скільки збитків завдають державі ТЦК Українці масово стають ухилянтами: червона мітка у "Резерв+" ставить хрест на планах Боржникам за комуналку готують механізми примусу: як мотивуватимуть платити У пенсіонерів заберуть 30% від виплати: кому ПФУ не повністю зарахує кошти
Показати ще

«Органи місцевого самоврядування на квітень-травень повинні мати живі гроші на передоплату. А адже всі капітальні ремонти в Теплокомуненерго робляться між опалювальними сезонами, тобто з травня по вересень. На початок жовтня потрібно все закінчити. Київ за п'ять місяців повинен освоїти від трьохсот до п'ятисот мільйонів гривень на ремонт мереж. А грошей немає», - резюмує Олег Попенко.

Раніше, як повідомляє Знай.ua, він прокоментував підвищення тарифів на електроенергію.

Крім того, Попенко зазначив, що децентралізацію в Україні проводять у всьому - тільки не там, де вона дійсно потрібна.