Починаючи з 1 квітня 2021 року на ведення вагітності в амбулаторних умовах передбачено окремий пакет. Завдяки цій угоді медзаклади та НСЗУ укладуть контракт, а вагітні українки зможуть отримувати певний обсяг медичної допомоги безкоштовно.

Нашим читачам важливо дізнатися, які саме безкоштовні послуги запропонують вагітним в Україні.

Про це стало відомо завдяки публікації національної служби здоров'я України (НСЗУ) в мережі Facebook.

Пологовий будинок, Фото з відкритих джерел
Пологовий будинок, Фото з відкритих джерел

Що можна буде отримати безкоштовно:

Популярні новини зараз
Виняток із правил: хто з українців може законно не платити за доставку газу Комунальники масово подають до суду на неплатників: яка заборгованість вважається критичною Перерахунок пенсій з 1 травня: чого чекати стареньким Потрібно встигнути: українцям, з квитанціями за світло на руках, назвали важливу умову
Показати ще

Спостереження вагітності від взяття під нагляд, розробки індивідуального плану ведення вагітності відповідно до групи ризику і його виконання.

Проходження необхідних лабораторних аналізів та інструментальних обстежень, зокрема:

• у клінічних, біохімічних та імунохімічних: розгорнутий клінічний аналіз крові, визначення групи крові та резус-фактора, біохімічний аналіз крові, коагуляційний гемостаз, глюкоза в цільної крові або сироватці крові, загальний аналіз сечі, експрес-тест на наявність білка та ін;

• інфекціями і віруси гепатит, тестування на ВІЛ, серологічне дослідження на сифіліс, мікробіологічне дослідження матеріалу з періанальної області з метою виявлення носійства стрептокока групи В та ін;

• мікроскопічних і цитологічних тощо;

• інструментальних обстежень, зокрема: УЗД з використанням доплерографії, кольпоскопія, кардіотокографія, електрокардіографія та ін.

• Профілактика, спрямована на запобігання ускладнень вагітності, післяпологового періоду, екстрагенітальних захворювань.

• Направлення вагітної в перинатальний консиліуму за участю лікаря-генетика, профільних дитячих фахівців при виявленні у плода ознак вродженої, спадкової патології.

• Своєчасне направлення вагітних в стаціонар за необхідності.

• Заняття в "школі відповідального батьківства" із залученням членів сім'ї до навчання.

• Надання повної інформації вагітним про хід їх вагітності, особливостей індивідуального плану ведення вагітності та пологів.

Публікація НСЗУ, скріншот: Facebook
Публікація НСЗУ, скріншот: Facebook

Публікація НСЗУ, скріншот: Facebook
Публікація НСЗУ, скріншот: Facebook

Раніше повідомляли, львівські лікарі дивом врятували вагітну з "вмираючим" жовчним: довелося різати.

Як повідомляв Знай.uа, безкоштовні аналізи для українців: на що варто розраховувати громадянам після візиту до лікаря.

Знай.uа писав, лікарі зробили кесарів розтин чоловікові з серцевим нападом: "Мої геніталії ніхто не помітив?".