На сторінці Міністерства юстиції України в соціальній мережі Facebook з'явилася інформація про наказ, який 10 днів тому набув чинності, про автоматизований арешт коштів боржників на рахунках у банках.
Це дозволяє виконавцям володіти інформацією про номери рахунків боржників-фізичних осіб і сум коштів, які є на їх рахунках. Процедура автоматичного арешту коштів буде відбувається шляхом інформаційної взаємодії державних або приватних виконавців і банків.

Боржники, фото financoff
Боржники, фото financoff

"Автоматизована система виконавчого провадження (АСВП) забезпечує обробку даних про боржника і вносить відомості про нього до Єдиного реєстру боржників (ЄРБ) одночасно з винесенням постанови про відкриття виконавчого провадження. Цей реєстр формується з метою оприлюднення в режимі реального часу інформації про невиконані майнові зобов'язання боржників та запобігання відчуження боржниками майна", - йдеться в повідомленні Мін'юсту.

Відомо, що станом на вівторок, 13 квітня, до Єдиного реєстру боржників внесено дані по 5 582 004 фізичним особам. Статтею 3 Закону України "Про виконавче провадження" визначено виконавчі документи, на підставі яких Виконавець може розпочати примусове виконання рішення.

Мін'юст України, скріншот: Facebook
Мін'юст України, скріншот: Facebook

"Під час виконання вищевказаних виконавчих документів про стягнення коштів, додаткове рішення суду для застосування автоматизованого арешту коштів боржників на рахунках у банках, а також для отримання виконавцями інформації про номери рахунків боржників-фізичних осіб та сум коштів, наявні на таких рахунках, не потрібно", - підсумували в повідомленні Міністерства юстиції України.

Нагадаємо, довелося "віддати": роботодавці заборгували українцям 175 мільйонів

Як повідомляв "Знай.ua", Рада прийняла законопроект про розмитнення євроблях: що потрібно знати водіям

Знай.ua писав, заробітчанина змусили виплатити 50 тис грн аліментів: дістали навіть в іншій країні