Виявилося, що старі смартфони в жодному випадку не можна викидати у смітник. Вся справа в тому, що їх батареї (акумулятори) містять в собі небезпечні для життя хімічні елементи - метали: свинець, хром, кадмій і ртуть.

Про це стало відомо завдяки новій публікації "Центру управління відходами" в мережі Facebook.

Вся справа в тому, що акумулятор гаджета містить в собі свинець, хром, кадмій і ртуть. Коли старий акумулятор опиняється на сміттєвому полігоні, під дією сонця і вологи ці метали починають забруднювати грунт.

Смартфони, скріншот: YouTube
Смартфони, скріншот: YouTube

Тому небезпечні речовини можуть потрапити і в питну воду. Так вони шкодять не тільки навколишньому середовищу, а й здоров'ю людей.

Популярні новини зараз
"ПриватБанк" почне знімати до 225 гривень щомісяця із клієнтів: кого торкнеться з 1 червня ПриватБанк звернувся з важливим попередженням: можна втратити всі гроші В Україні пенсіонерам роздають по 600 гривень: як забрати заслужені гроші Арешт на ваші гроші можуть накласти за лічені хвилини
Показати ще

Екологи б'ють на сполох. За рік на звалищах планети опиняються майже 2 мільярди смартфонів. Саме стільки жителів планети за статистикою мають сучасний телефон. А змінюють вони його кожні 11 місяців.

Тільки 9-10% старих або непрацюючих смартфонів люди віддають на утилізацію. А 30% гаджетів потрапляють на звалища.

Залишається питання - Як же правильно "попрощатися" зі своїм старим гаджетом?

Спочатку його потрібно розібрати на деталі. Всі частини розділити на кілька груп: пластик, метал, плати, схеми, акумулятори. Пластик необхідно здати на пункти вторинної переробки сировини. Метал віднести на пункт переплавки. А зі схемами і платами працюватимуть окремо. Все тому, що вони у незначній кількості містять дорогоцінні метали.

До слова, тонна смартфонів містить у 300 разів більше золота, ніж тонна золотої руди. У 2020 році на Параолімпійських іграх в Токіо (Японія) переможців нагородили медалями, які виготовили з плат старих смартфонів. Для цього довелося зібрати 48 тонн гаджетів, з яких отримали 30 кг золота, 4100 кг срібла та 2700 кг бронзи.

Публікація Центру управління відходами, скріншот: Facebook
Публікація Центру управління відходами, скріншот: Facebook

Раніше повідомляли, "втомлений" світлофор припечатав харків'янина до тротуару - "Летів на червоний".

Як повідомляв Знай.uа, смартфон вибухнув просто в кишені куртки, чоловіка терміново госпіталізовано.

Знай.uа писав, "Нова пошта" вирішила списувати гроші з карток українців: доберуться до будь-якого банку.