Економіст Юрій Атаманюк у своєму блозі розповів, чому США не перешкоджають будівництву Північного потоку-2. На його думку, Америка боїться остаточно порвати стосунки з Росією, щоб вона не пішла до Китаю.

«Для мене ця точка, коли буде добудований Північний потік-2, викликає колосальні побоювання і не тільки економічно. Макроекономічно у нас нормальні очікування. У нас кон'юнктура ринків, що наша експортна сировина буде дорожчати. У нас в цьому році збільшується на 5 млрд доларів експортна виручка від реалізації наших IT-проєктів», - зазначив Атаманюк.

На думку економіста, проблема України в тому, що ми стаємо менш цікавими європейцям. Він зазначив, що Європа раніше була зацікавлена ​​в своїй енергетичній безпеці і Україна була її складовою, але тепер ми перестанемо нею бути.

«Те, що Блінкен каже, що він проти цього потоку: ну жоден американський політик не скаже, що він за. При анонсуванні Трампа, як друга Росії, рік стояв і не добудовувався Північний потік-2», - підкреслив Атаманюк.

Як зазначив експерт, відновлення будівництва Північного потоку-2 відразу почалося після інавгурації Байдена. На думку економіста, Америка не загострює відносини з Росією, тому що боїться відштовхнути Росію повністю до Китаю, а Україна виходить тут як «розмінна карта».

Популярні новини зараз

Україну засипало снігом, погода з'їхала з глузду у вересні

Зима скасовується, але розслаблятися не варто: в Україні потеплішає до +18, скільки ще триватиме друге літо

Надя Дорофєєва наставила Потапу роги замість Дантеса: "Так, сатана, це я"

Лутковська пояснила, чому багато українців відмовляються від щеплення

Показати ще

Нагадаємо, на Знай.ua Атаманюк заявив, що податкове навантаження на українців повинне бути менше.

Раніше для Знай.ua Атаманюк розповів про кризи, через які пройшла Україна.