Верховна Рада України у четвер, 1 липня, прийняла президентський закон про корінні народи. Відтепер офіційно визнані корінними народами України кримські татари, караїми й кримчаки.

Варто зауважити, що росіяни як корінний народ цим законом не визнаються. Законопроєкт "Про корінні народи України" 18 травня вніс до Верховної Ради Президент Володимир Зеленський. Очікується, що він сприятиме збереженню історичної спадщини та самоорганізації їхніх представників.

Відповідне рішення підтримали 325 народних депутатів. Згідно з законом, держава, зокрема, гарантує можливість вивчення мов корінних народів України.

Верховна Рада, кадр з відео
Верховна Рада, кадр з відео

"Корінні народи України мають право на дотримання, відродження та розвиток своїх духовних, релігійних та культурних традицій і звичаїв, збереження матеріальної та нематеріальної культурної спадщини.", - йдеться у тексті закону. Текст закону

Популярні новини зараз
Тепер це з Україною надовго: мешканців нашої країни попередили про "побочку" війни Христина Соловій показала харизматичного красеня, який підкорив її серце: "У полоні кохання" Що буде з гривнею найближчим часом: експерт назвав два можливі сценарії дій Нацбанку Екстрасенс Альона Курилова розповіла, як і коли закінчиться війна в Україні: "Чекаю 1 листопада"
Показати ще

Крім того, корінні народи України мають право створювати свої заклади освіти або співпрацювати із закладами освіти усіх форм власності з метою забезпечення вивчення мови, історії, культури відповідного корінного народу та навчання мовою відповідного корінного народу.

Законом передбачається визначення правового статусу представницьких органів корінних народів України, їх ресурсного забезпечення, питання міжнародного представництва.

кримські татари
кримські татари

Нагадаємо, Верховна Рада повернула сувору відповідальність за неправдиві декларації: світить до трьох років. Верховна Рада України повернула відповідальність за неправдиве декларування

Як повідомляв портал "Знай.ua", Верховна Рада затвердила нові штрафи для власників авто: від 17 до 51 тисяч – хто заплатить? "За" проголосувало 257 нардепів

Також "Знай.ua" писав, примусово списують гроші з рахунків і нараховують пеню: боржникам по аліментах посилили покарання. Гроші боржників знімають автоматично