З 1 липня в Україні скасували мораторій на продаж аграрної землі. Раніше депутати кількох скликань регулярно його подовжували, а різні варіанти проєктів про ринок землі відкидали. Про це повідомили у Телеграм-каналі Офісу Президента

Відсьогодні громадяни України, ВИКЛЮЧНО фізичні особи, зможуть купувати землю. Нагадуємо, що протягом перших трьох років можна буде придбати не більше 100 гектарів в одні руки. Другий етап земельної реформи розпочнеться 1 січня 2024 року, коли змогу купувати землю отримають і юридичні особи, але за умови, що вони створені та зареєстровані за законодавством України, а засновниками є лише українські громадяни. Тоді ж дозволять купувати до 10 тис. гектарів. В Україні – майже 7 мільйонів реальних власників земельних ділянок. Відтепер вони зможуть вільно та без жодних перешкод вирішувати, що робити зі своєю землею. При цьому радимо їм не поспішати продавати землю, а придивитись і почекати, поки ціна зросте, адже на старті ринку ціна завжди нижча. Але той, хто давно вирішив продати землю, яку має у власності, нарешті може зробити це на власний розсуд. Ті, хто справді працюють на землі, зможуть придбати ту землю, яку обробляють.

У той же час, Президент України розвіяв страхи, щодо земельної реформи:

Жодної масової скупки українських чорноземів не буде! Землю не зможуть купувати банки. Вони можуть отримати її в результаті стягнення застави за кредитом, якщо людина не повертає позику. Але банки не зможуть здійснювати будь-яке накопичення такої землі, оскільки протягом двох років вони будуть зобов’язані продати її через аукціон.

Популярні новини зараз
Головне за ніч: кримчани "зустріли" ворожу техніку, небезпечна погода в Україні та чергові дефіцити продуктів У ЗСУ назвали найпотужнішу зброю в арсеналі на сьогоднішній день: "Влучає дійсно в точку" Дружина зірки "Чорне кохання" Бурака Озчівіта Фахріє Евджен пішла з дому після його візиту до путіна: "Дайте нам спокій" Екстрасенс Альона Курилова розповіла, як і коли закінчиться війна в Україні: "Чекаю 1 листопада"
Показати ще

Нагадаємо. Чи загрожує ринок землі створенням "феодальних князівств", або Поля маркіза де Карабаса

Раніше, портал "Знай.uа"повідомляв Роман Головін: з липня землю не продати

Також портал "Знай.uа" писав, що У нас є латифундисти, які володіють по 500-600 тисячами гектарів землі, - Устенко