Головний профільний Комітет ВРУ проголосував "за"

Поки тисячі українців обговорюють резонансний скандал з приводу параду на підборах, що має відбутися на Хрещатику 24 серпня, в кабінетах Верховної Ради просувається інша святкова ініціатива. Згідно з "Проектом Закону про амністію з нагоди 30-ї річниці Незалежності України" № 5249, мають бути звільнені від відбування покарання близько 1200 засуджених. Своє перше "Так" документ вже отримав – днями на засіданні головного профільного Комітет ВРУ з питань правоохоронної діяльності нардепи проголосували "за". Хто підпадає під категорію амністованих та коли чекати його розгляду в залі Парламенту, дізнавалися Знай.ua.

День Незалежності - фото Знай.ua
День Незалежності - фото Знай.ua

Звільнення і урізання строків: орієнтир – ступінь злочинів

Даний законопроект, ініційований понад 20 народними депутатами, передбачає звільнення від відбування покарання у виді позбавлення волі та від інших покарань.

"За повідомленням Мін'юсту, у разі прийняття законопроекту попередньо підлягатимуть звільненню 1046 осіб (які підпадають під дію статей 1-5, 7 проекту), також 135 засудженим, які відбувають покарання у виді обмеження волі та інші покарання, не пов'язані з позбавленням волі, буде скорочено наполовину невідбуту частину покарання", - повідомляють в Комітеті Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності.

Верховна Рада - фото ВРУ
Верховна Рада - фото ВРУ

Популярні новини зараз
Тепер місяцями голодувати? З карток "Ощадбанку" зникають по 25 тисяч гривень Оля Полякова зізналася, що її чоловік надто старий для регулярного інтиму з нею: "У нього там нічого не просить" Зняти гроші з карти буде неможливо: ПриватБанк вводить важливе оновлення з 1 червня Була відомою українською телеведучою, а тепер риє могили в ЄС: що сталося з Литвин-Комаровською
Показати ще

Обиратимуть амністованих виключно серед засуджених кількох категорій. Це особи:

  • визнані винними у вчиненні кримінального проступку або умисного злочину, який не є тяжким або особливо тяжким;
  • визнані винними у вчиненні необережного злочину, який не є особливо тяжким;
  • особи, кримінальні провадження стосовно яких за кримінальними проступками або зазначеними злочинами розглянуті судами, але вироки стосовно них не набрали законної сили (крім осіб, зазначених у ч. 4 ст. 86 ККУ).

Тюрма, фото: youtube
Тюрма, фото: youtube

Як обиратимуть "щасливчиків": вимоги і заборони

А передбачений такий "подарунок" для певного кола засуджених.

Законопроект - скріншот
Законопроект - скріншот

Також в переліку "щасливчиків" увійшли учасники ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, потерпілі внаслідок Чорнобильської катастрофи та особи, які мають обох батьків, які досягли 70-річного віку або визнані особами з інвалідністю І групи (за умови, що в цих батьків немає інших працездатних дітей).

ЧАЕС, скріншот: YouTube
ЧАЕС, скріншот: YouTube

Визначено в документі і перелік осіб, на яких амністія не застосовується.

Законопроект - скріншот
Законопроект - скріншот

Та, перш ніж потрапити безпосередньо до сесійної зали Парламенту, законопроект мають розглянути ще в 9 Комітетах ВРУ.

Законопроект - скріншот
Законопроект - скріншот

Як відзначають в Комітеті ВРУ з питань правоохоронної діяльності, даний проект Закону вже підтримали Офіс Генерального прокурора, Міністерство юстиції, Національна Академія правових наук, Верховний суд, Уповноважений Верховної Ради України з прав людини, Національний університет ім. Я. Мудрого.

Ірина Венедиктова, фото:zik.ua
Ірина Венедиктова, фото:zik.ua

У разі його прийняття, мають бути звільнені від відбування покарання не пізніше 3 місяців з дня опублікування Закону.

Тож про подальший розвиток подій читайте на порталі Знай.ua.

Також Знай.ua писав, що в Парламенті ініціювали "санкції" для власників електротранспорту - нові ПДР і штрафи за їзду на сігвеях та самокатах.