Депутат Київради та член комісії Київської міської ради з питань охорони здоров'я та соціальної політики Олеся Пинзеник в інтерв’ю виданню Kyiv.Press розповіла, чому в Києві ввели безстроковий мораторій на суцільну вирубку дерев.

Олеся Пинзеник зазначила, що у розвинених країнах екологія вважається однією з провідних тем, тоді як в Україні до неї відносяться за залишковим принципом, і згадують про довкілля або для піару, або коли щось станеться.

За її словами, за 5 років роботи у Київраді було напрацьовано близько 20 проєктів рішень, однак найголовніший з них стосувався заборони суцільних рубок дерев поблизу Києва.

“Київ — єдине місто в Україні, яке ввело безстроковий мораторій на такі вирубки”, - розповіла Олеся Пинзеник.

Вона зазначила, що на картах можна спостерігати, що за 15 років біля столиці було вирубано мільйон дерев. Вона додала, що при цьому ліси виконують функцію легень міста, і тому важливо дбати про них.

Популярні новини зараз

Оля Полякова приліпила собі три пари вій замість кокошника: крутіше за кавун на голові

Ексчоловік Ані Лорак Мурат Налчаджіоглу одружується, поки колишня святкує 7 річницю: як виглядає його наречена

Закоханий нахаба спробував щастя зі суворою Златою Огнєвіч: "Ти мене роздягаєш?"

Оля Цибульська розсекретила те, чого не знав навіть кум Дзідзьо: "Мірятися яйцями..."

Показати ще

За її словами, у Києві немає комерційної лісозаготівлі, а це означає, що відбувається корупція та нелегальна заготівля деревини. Зокрема, зазначила Пинзеник, за допомогою дрону визначили, що всі вирубані ділянки лісу мають розмір близько 5-10 гектарів і правильно геометричну форму.

“Тобто, це все робилося нелегально, бо короїд геометрії не знає”, - додала Пинзеник.

За її словами, вони зупинили цю корупційну схему. Однак, вона додала, що це не означає, що заборонено вибірково вирубати ліс. Зокрема, Пинзеник підкреслила, що не забороняється прочищення лісу, а також вирубка аварійних та хворих дерев і сухостою.

Як повідомляв Знай.ua, експерт заявив, що у плані екології Україна давно і доволі значно відстала від Європи.

Окрім цього, Знай.ua повідомляв, що в Держекоінспекції розповіли про масштабне порушення: близько 16 мільйонів гривень за вирубку майже 3 тисяч дерев.