Декілька киян, які переселилися зі столиці до Харкова, розповіли про особливості життя на новому місці проживання. Деякі з них відзначили, що Київ був для них занадто шумним та великим містом.

Наприклад, Світлана, що мешкала у Києві з 2013 року, вирішила розпочати нову кар'єру фотографині. Однак після Революції Гідності почала займатися волонтерством, а фотографування стало як хобі.

"У столицю я переїхала на власній машині. Пам’ятаю, що сильно злякалась багатосмугової дороги на Харківському шосе та великої купи авто. Спочатку жила на Дарниці, а працювала на Подолі – тоді мені було важко правильно повертати на мостах. Складалось враження, що я така маленька, а Київ – такий великий. Треба поспішати щось робити, бо в іншому випадку загублюсь," - каже Світлана.

Про переїзд у Харків дівчина задумалась під час карантину. Там проживає її хлопець, з яким вона періодично зустрічалася. За два дні до суворого локдауну у березні 2020 року вона вже остаточно переїхала до Харкова.

"Спершу мене лякало, що в Харкові буду одна, бо всі друзі, колеги та контакти в Києві. Близькі мене підтримували, але водночас розділяли мій страх щодо того, чи зможу себе реалізувати в цьому місті, адже я вже займалась проєктами державного рівня," - розповідає Світлана.

Популярні новини зараз

Андрій Джеджула проговорився, чим займається після розлучення з дружиною : "Всіх без розбору"

Настя Каменських показала себе справжню, ні грама макіяжу: "У стилі Моніки Беллуччі"

Наталя Могилевська розповіла про "плагіат" Тіни Кароль: "Маю таку ще з 1998 року"

Сина легенди "Танців з зірками" Ілони Гвоздьової не захотіли лікувати без грошей: швидка їхала півтори години

Показати ще

Почала свою у Харкові Світлана на дистанційній основі, однак пізніше мала клієнтів у Харкові та Києві.

Інша героїня, Наталія, переїхала жити з Євпаторії до Києва теж у 2013 році. Провчившись у столиці два роки, вона відправилася до Польщі, а потім знову повернулася до Києва, де пропрацювала чотири роки.

До Харкова вирішила переїхати, тому що там пропонували роботу її колишньому хлопцю. Незважаючи на те, що вона була проти переїзду.

"Ми прогулялись в парках Шевченка, Горького та в Саржин Ярі. Пам’ятаю, що залізла на доглянуту дитячу гірку, і в мене потекли сльози від того, наскільки тут гарним все виглядає. Я не знала, що в місті є настільки круті локації європейського рівня," - розповідає дівчина.

Врешті-решт, Наталя розійшлася з хлопцем, і він поїхав до Харкова. Через деякий час і вона отримала роботу у Харкові і переїхала туди.

Як розповідає Наталя, у Харкові, на відміну від столиці, простіше знайти квартиру, нижчі ціни у ресторанах та кав'ярнях та дешевший транспорт.

"Не бачу проблем з івентами тут, бо для себе знайшла доволі багато цікавих заходів. Відвідую танці, тілесно-орієнтовану терапію, шибарі та контактну імпровізацію. Є щось особливо привабливе в тому, що коло “тілесників” в Харкові більш тісне. До прикладу, в Києві на таких тематичних заходах зустрічала двох-трьох знайомих, а тут на івентах впізнаю половину. Це створює якусь сімейну атмосферу," - розповідає Наталя.

Тим часом, на Закарпатті бабуся-екстремалка розсікає гори на кориті.

Крім того, експерти прогнозують, що долар в Україні буде по 30 гривень.

А олімпійська спортсменка Людмила Лузан здобула для України ще одну бронзову медаль.