На превеликий жаль зоозахисників, на планеті Земля залишився всього один північний білий носоріг, здатний відродити цей вид. Вчені вирішили більше не залучати до розмноження старшу з двох самок.

Про це стало відомо завдяки повідомленню одного з італійських телеканалів.

Білий носоріг - самка, скріншот: YouTube
Білий носоріг - самка, скріншот: YouTube

Відомо, що останній самець північного білого носорога помер. Тепер вчені намагаються врятувати цей підвид за допомогою штучного запліднення. Сподіваючись отримати потомство, ветеринари беруть яйцеклітини двох залишилися самок носорога і відправляють в італійську лабораторію для запліднення з використанням сперми двох померлих самців.

Зараз вчені створили 12 ембріонів, які хочуть імплантувати сурогатним матерям з популяції південних білих носорогів. Ані Наджин, ані її донька Фату не можуть самі виносити дитинча.

Популярні новини зараз

З 1 січня в Україні подорожчає алкоголь: на які напої злетить ціна одразу після Нового року

Бред Пітт і Шерон Стоун відновили старі стосунки

Українці зможуть купувати дешеву гречку, цукор, муку, олію і не тільки? У Раді зареєстрували новий законопроект

Українець поїхав на заробітки у Польщу і "випадково" спустив 800 тисяч на "нічних метеликів": "Дівчата щось підсипали"

Показати ще

Наукова група, яка керує програмою розмноження носорогів, заявила, що вирішила більше не збирати яйцеклітини у 32-річної Наджин після оцінки всіх ризиків, в тому числі і етичних.

Окрім похилого віку самки, ультразвукове дослідження виявило у неї кілька невеликих доброякісних пухлин на шийці матки і всередині неї, а також кісту на лівому яєчнику.

"Вивести одну особину з програми збереження виду з міркувань добробуту тварини - зазвичай не проблема, але коли одна особина становить 50% всієї популяції, ви кілька разів подумаєте про це", - сказали ветеринари.

Втім, Наджин залишиться учасницею інших аспектів програми. Наприклад, вчені будуть брати у неї зразки тканин для дослідження стовбурових клітин.

Також дослідники сподіваються, що вона зможе передати свої соціальні знання і поведінку майбутнім нащадкам. Наджин народилася в зоопарку в Чехії, але через десятиліття її перевезли в заповідник в Кенії, де вона живе під захистом.

Підвид залишився на межі вимирання через браконьєрство: північний білий носоріг не має природних ворогів, крім людей, які масово відловлювали тварин заради рогів.

У 2001 році в світі налічувалося 32 північних білих носорога, частина яких жила в зоопарках. Вчені перевозили їх до Африки, сподіваючись, що там вони будуть розмножуватися. Однак станом на 2015 рік в живих залишилися тільки три представники цього підвиду. У березні 2018 року помер останній самець на ім'я Судан.

Білий носоріг - Судан, скріншот: YouTube
Білий носоріг - Судан, скріншот: YouTube

Раніше повідомляли, ведмідь-псих мало не розірвав дресирувальників на арені цирку: приревнував вагітну.

Як повідомляв Знай.uа, "Мчав" стежкою: українці натрапили на страшного павука, який відправляє людей на кладовища.

Знай.uа писав, як розпізнати депресію у кішки: фахівці дали корисні поради.