Перший в історії Грузії громадянський заступник міністра оборони Грігол Катамадзе розповів, як отримав пропозицію працювати на цій посаді у 1998 році.

Про це він розповів у програмі Анатолія Макаренка «Діалоги з Макаренком».

На той час він працював у Посольстві Грузії в Україні.

«Я не знаю, чим мотивував президент Шеварднадзе це призначення. Я був заступником посла. 26 травня ми відсвяткували День незалежності Грузії, був прийом і на цьому прийомі пролунав дзвінок від першого заступника міністра оборони – начальника Генштабу. До цього, у квітні 1998 року, президент Шеварднадзе призначив нового міністра та першого заступника – начальника Генштабу. І ось лунає дзвінок: «Терміново треба прилетіти», - розповідає він.

Довелося летіти з Києва спочатку до Москви, звідти – до Тбілісі.

Популярні новини зараз

Помер легенда гурту "Сплін" Олег Еміров: збулося страшне пророцтво

Злата Огнєвіч розповіла, що обрала не Андрія Задворного на шоу "Холостячка": "Я переконалася, що..."

"Було нудно": жінка встановила дивний рекорд, переспавши з 919 чоловіками за 7.5 годин

Зарослий жирком бік Ані Лорак виліз зі штанів, щоб привітатися з фанатами

Показати ще

«Я прийшов до міністра закордонних справ як до свого міністра. І він сказав: «Є думка призначити вас заступником міністра оборони. Як ви на це дивитеся?». Я прикинув собі, що якщо є думка – то президент прийняв таке рішення. Працюючи заступником посла (у нас же не було жодного військового аташе, ми були дуже обмежені в засобах), я сам на себе звалив ці функції. Я пам'ятаю, 1996 року готував міждержавну Угоду про військово-технічне співробітництво з Російською Федерацією. Це була друга угода, яка дала поштовх до військово-технічної співпраці з Україною. Можливо, це подіяло, я не знаю, чому президент ухвалив таке рішення. Але мене призначили», - каже Катамадзе.

Згодом стало відомо, що міністр та перший заступник – начальник Генштабу вирішили, що замість того, що було до них – 11 заступників міністра, буде лише чотири заступники, один із них цивільний.

«Вони написали на листочку кожен свою кандидатуру, і коли відкрили, в обох було одне й те саме прізвище, Катамадзе. Після цього вони рекомендували президенту Шеварднадзе моє призначення», - робить висновок він.

Знай.ua повідомляв, що Кулік вбачає схильність влади до садизму ще з радянських часів: «Радянський Союз довів традицію знущання з народу до рівня мистецтва».

Знай.ua повідомляв думку дипломата Олександра Щерби про те, що Україну представляють країною, яка ніяк не може знайти себе.