У суботу, 27 листопада, в Україні відзначається День пам'яті жертв голодоморів. Ця скорботна дата щорічно припадає на четверту суботу останнього місяця осені. Її присвячено трагічним подіям в українській історії, коли в результаті геноциду загинули мільйони людей.

У цей день колишній український президент Віктор Ющенко поділився глибокими словами, в які вклав біль і горе багатьох поколінь.

Про це пише Віктор Ющенко на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook.

"Вельмишановний Український народе, 88 років. Повний вік нормального людського життя. Вік, що міг бути призначений для щастя, для сліду на землі, для продовження роду і життя.

Зі спогаду із села Савинці на Київщині - "у сім'ї Танчика Василя померли він сам і його дружина, а їхня маленька грудна дитина ще була жива, горнулась до маминих грудей. То це дитинча також забрали на цвинтар і вкинули в яму, воно ще якийсь час сиділо в куточку ями, поки його не засипали землею ..."
День пам'яті жертв голодоморів, фото: Unian
День пам'яті жертв голодоморів, фото: Unian
XX століття. Серце Європи. Чорною землею засипано людське життя, наше життя, українське життя.
Коли, Український народе, перетворились Твої зорі на гіркий і чорний полин?
Чотири, три століття до цього?
Коли Твої зорі, Твої очі, Український народе, стали чорними дірами?
Вісімдесят років тому? Сімдесят п'ять тому? Шістдесят п'ять? Слідом за втратою держави, голодоморами, війнами?
Немов в об'явленні Івана Богослова, у чорних апокаліптичних зорях поглинуто біблейську третину нашої душі, роду, землі, життя, нашої пам'яті.
Чи усвідомлюємо ми вагу цієї втрати? Чи усвідомлюємо свою відповідальність? Чи усвідомлюємо, що тут першопричина нашого нинішнього буття?..
У моєму слові - не печаль і не тризна.
У моєму слові - національний біль.
У моєму слові - сила великого українського народу.
Цей день об'єднує мільйони. А отже смерть відійшла.
Ми - живі. Ми - держава. Ми перемогли.
Ми подолали зло.
Сьогодні Україна і світ вшановують 88-ту річницю найжорстокішого злочину, вчиненого проти нашого народу, - Голодомору 1932-33 років.
Через 88 років нація і держава віддають борг загиблим нашим братам і сестрам.
Я вдячний усім співвітчизникам і світовому українству, які шукали і відновлювали правду про Голодомор. Я закликаю вас не зупиняти цю благословенну працю.
Я вдячний главам держав, парламентам та урядам, міжнародним організаціям і громадськості за братню солідарність з нами. Ми повертаємо собі і світу знання про пережиту нами, одну з найбільших катастроф в історії людства. Її масштаб - немислимий, незліченний.", - пише Віктор Ющенко.

Публікація Віктора Ющенка, скріншот: Facebook
Публікація Віктора Ющенка, скріншот: Facebook

Популярні новини зараз
Українець поскаржився на Monobank через 4 роки довірчих відносин: посеред ночі почали зникати гроші Українські пенсіонери можуть легко втратити пенсії: що не слід затягувати на пів року Росіяни тікають із країни на самокатах, а жінки закликають їх їхати помирати: "Це не чоловіки" 36,6 грн чи 50 грн: в НБУ попередили, чого чекати від курса долара у найближчі місяці
Показати ще

Публікація Віктора Ющенка, скріншот: Facebook
Публікація Віктора Ющенка, скріншот: Facebook

Публікація Віктора Ющенка, скріншот: Facebook
Публікація Віктора Ющенка, скріншот: Facebook

Раніше повідомляли, Віктор Ющенко налякав українців росіянами, які увірвалися в столицю: "Храми розграбовано".

Як повідомляв Знай.uа, нові ініціативи в парламенті: за пам'ятники – штрафи 10 тисяч, за матюки в Раді – "Червона картка".

Знай.uа писав, українським дітям в Щоденниках написали про" хороших "Леніна, Сталіна і Тіматі: "Купила, сиджу в ах*ї".