Українець Ярослав Підгора-Гвяздовський подолав пішки 500 кілометрів так званий шлях святого Якова в Іспанії, який є одним з головних паломницьких маршрутів у світі. Про це він розповів у власній статті для видання «Українська правда».

«Тут люди знаходять втраченого Бога, спокій та щастя, тут радіють життю і перероджуються для нових звитяг у повсякденному житті, тут наповнюються враженнями та історіями», - пише він про маршрут, який християни-паломники обирають вже впродовж 800 років.

Чоловік дізнався на власному досвіді, як це – пройти півтисячі кілометрів, відвідати 141 село і місто, в період кінця листопада – початку грудня, коли погода міняється від +15 до -3, а місць для ночівлі в рази менше, ніж у класичні туристичні сезони.

Фото: Ярослав Підгора-Гвяздовський
Фото: Ярослав Підгора-Гвяздовський

Щоб підтвердити участь у паломництві і отримати потім грамоту за нього, в кожному готелі потрібно ставити спеціальну печатку.

Популярні новини зараз
Артилеристи прицільним ударом розбомбили базу російських загарбників — допомогли космічні розвідники Нумеролог Владислав Грицай сказав, коли закінчиться війна - місія України почалася: "Виповнюється пророцтво" Надя Дорофєєва після розставання з Дантесом зізналася в сильних почуттях до Позитива: "Люблю і хочу" Мольфарка провела обряд на смерть кожного солдата рф, що ступив на землю України: "Предки заберуть їх"
Показати ще

Вже після 85 подоланих кілометрів ноги розпухли, збільшилися на розмір і не влазили у взуття. Шкіра вкрилася водянками.

Фото: Ярослав Підгора-Гвяздовський
Фото: Ярослав Підгора-Гвяздовський

«Жовто-блакитні знаки протягом усього Шляху, українська мова в Мадриді, голландець з Гааги з історіями про Запоріжжя і, власне, Галіція – дуже подібна до Карпат область. Але згадки і схожість – це мов дим від спільного багаття, не більше, бо Іспанія не просто відмінна від України, вона паралельна, як інший вимір», - ділиться чоловік.

Раніше повідомляли, Митрополит Антоній розповів, чому віруючі УПЦ йдуть великою хресною ходою в День Хрещення Русі.

Як повідомляв Знай.ua , віруючі УПЦ готують два законопроекти для скасування антицерковних законів.

Знай.ua писав, український "Робінзон" пішов у ліси 33 роки тому і не хоче повертатися: "Мій дім відкритий для всіх".