Психологиня розповіла, чим небезпечний підвищений рівень адреналіну в крові та дала практики для його регулювання.

Психологиня Олена Адамова зазначає, що людський організм дуже чутливий до будь-яких змін – любов, скорбота, страх, збудження. Ці та багато інших емоцій супроводжуються хімією у нашому мозку, яку створюють гормони.

«Під час таких жахливих подій наш організм активно виділяє адреналін: їсти не хочеться чи навпаки – ви не знаєте міри у споживанні їжі, вистачає двох-трьохгодинного сну, в усьому тілі характерне тремтіння і збудження, дика енергія вирує, стан повної нереальності не тільки через те, що відбувається ззовні, але і зсередини», – пояснює Олена Адамова.

За словами Адамової, також під час викиду адреналіну у людей спостерігається мобілізація всіх сил задля нападу та відбиття атаки. Однак адреналін може бути небезпечним.

«Такий стан виснажує – серце не справляється, нервова система на межі, об'єктивно оцінювати реальність не виходить. Викид адреналіну змушує людину ділити людей на своїх та чужих, бути зухвалою й агресивною. І якщо на полі бою така поведінка може бути виправдана, то поза військовими діями велика кількість адреналіну руйнує свій організм та психіку, а також тих, хто потрапляє «під обстріл», – коментує експерт програми «Ранок з Україною».

Популярні новини зараз
З пенсіонерів здиратимуть податки: можуть відібрати 20% виплат Штрафи від ТЦК стануть масовими: скільки чоловіків опиняться в зоні ризику Пенсія за новими правилами: українці отримуватимуть виплати за бали Прийде платити більше: у жовтні українці отримають "додаткову" квитанцію
Показати ще

Щоб знизити рівень адреналіну, потрібно максимально сконцентруватися на своєму тілі.

Олена Адамова рекомендує:

  • робити вдих і затримати дихання, так само і під час видиху, посміхатися собі в дзеркало, гримасувати;
  • перераховувати в голові все, що бачите та чуєте, ковтати слину по кілька разів або промовляти свої почуття: я боюсь, я туплю тощо;
  • присідати, віджиматися, мити посуд чи підлогу, прибирати в будинку;
  • робити руками інтенсивний масаж голови, ніг, шиї, спини, пальців;
  • трястись усім тілом, струшуючи весь страх і агресію;
  • вмиватися та мити руки холодною водою;
  • пити чай гібіскус, заварюючи в 50-60-градусній воді.

Психолог радить зосереджувати сили та думки для вирішення нагальних проблем, а всі думки та страхи відкидати, адже сили на їх вирішення вам справді можуть знадобитися у майбутньому.