Легендарний футболіст, колишній тренер збірної України з футболу Андрій Шевченко знаходиться у Великобританії, дає багато інтерв’ю та розповідає про реальні події, що відбуваються в Україні.

Родина футболіста не залишається осторонь, навіть діти допомагають на рівні школи та коледжу. Говорить, що понад 100 тисяч заявок зробили британці для прийому біженців з України, сам же Андрій готується до візиту двох сімей.

«Я зробив заявку на дві сім’ї, на жаль, це такий бюрократичний момент, треба почекати відповіді. Перші е-мейли зареєстрованим вже пішли, вже з тижня на тиждень мають прийти дозволи на візи українським родинам. А кому саме - обиратиме британський уряд», - поділився футболіст.

Ведучий «Сніданку з 1+1», спортивний журналіст Ігор Циганик згадав, як у жовтні 1999 року у день футбольного матчу між Україною та росією одна з московських газет вийшла з заголовком «Бей Хохлов спасай россию». На той момент Хохлов був одним з футболістів збірної росії, проте цей вислів мав певний підтекст.

Популярні новини зараз
У путіна залишилося всього два сценарії, як закінчити війну в Україні: обидва програшні для диктатора Хліб, борошно та макарони: скільки коштуватиме простий продуктовий набір на початку жовтня Марина Боржемська розкрила українцям велику різницю – легко не вийде Що чекати від долара і гривні у 2023 році: українців заспокоїли оптимістичним прогнозом
Показати ще

Гол від Андрія Шевченка у тому матчі дозволив Україні продовжити боротьбу за вихід у чемпіонат Європи. Як згадує футболіст, тоді відчувався політичний контекст, проте футболісти цього не розуміли. Гра була на стадіоні «Лужники».

«В першу чергу була дуже сильна напруга. І команда тоді, приїхавши до москви, не поїхала у готель, як ми це завжди робили, а нас відправили одразу до посольства. Ми буквально були з закритими дверима та охороною. Ми провели тренування, повернулись знову до посольства і залишились там ночувати. Тоді була велика відповідальність, з точки зору психології, для нас ця гра була важливою, ми не сприймали її як політику. Нам вже тоді було важливо відокремитись від росії, показати, що Україна – це самостійна держава і що ми можемо боротися та перемагати росію», - прокоментував Шевченко.

Як підкреслює український футболіст, як тоді, так і зараз, Україна має власне бачення напрямку розвитку країни, тут люди знають, яку країну хочуть передати своїм дітям: «Ми сьогодні боремося за майбутнє наших дітей та онуків».