У липні споживачам електроенергії на пошту почали приходити рахунки із вартістю, яка включає в себе не лише суму за спожиту електроенергію, але і орієнтовну вартість електроенергії, яку споживач отримає у наступному місяці.

Платіжка. Фото: скрін youtube
Платіжка. Фото: скрін youtube

Про це повідомляє видання Фокус.

Чи варто сплачувати постачальнику елетроенергії аванс за неспожиту послугу, розповідає Дмитро Лазебний, адвокат юридичної фірми "Ілляшев та Партнери".

Він вважає, що законодавство не наділяє постачальника електричної енергії правом включати в борг очікуване споживання.

Популярні новини зараз
Все ще не достатньо: влада незадоволена тарифом на електроенергію. Будуть переглядати? Українцям готують нове подорожчання: ще одна комунальна послуга зросте на 30% При споживанні до 100 кВт/год – тариф нижчий? У YASNO пояснили важливий нюанс У червні на плечі українців ляже ще один платіж: кому і за що доведеться доплачувати
Показати ще

Платіжки за електроенергію Фото: скрін youtube
Платіжки за електроенергію Фото: скрін youtube

"Тобто споживач повинен сплачувати виключно за спожиту електроенергію, відповідно борг виникає виключно за спожиту та неоплачену електроенергію. При цьому, споживач електроенергії може внести попередню оплату за електроенергію (фактично – оплату наперед), проте це не буде рахуватися боргом", — каже Дмитро Лазебний.

Юрист зауважує, що коли постачальник заганяє вас у борги, за ще не спожите світло, то це є прямим порушенням законодавства.

Платіжка за електроенергію. Фото: скрін youtube
Платіжка за електроенергію. Фото: скрін youtube

"Швидше за все, рахунки містять формулювання: "сума, рекомендована до сплати", i ця сума включає так би мовити дві категорії платежів: борг (вартість спожитої електроенергії за минулий місяць) та вартість електроенергії, очікуваної до споживання, тобто, ще не борг, а суму грошових коштів, які пропонують сплатити наперед. Відбувається це, якщо відповідна категорія платежу вписана в борг, виключно за безпідставної ініціативи постачальника електроенергії. Розрахунок йде на те, що люди просто сплатять відповідну суму, не розбираючись в природі платежу", — каже експерт.

Платіжки за електроенергію. Фото: скрін youtube
Платіжки за електроенергію. Фото: скрін youtube

Таким чином, постачальник не має законного права вимагати платити авансом – за те, що ще не було спожито.

Він може лише рекомендувати до сплати певну суму, а вже споживач буде вирішувати, чи хоче він зараз платити цю суму чи ні.

Нагадаємо, рахунок йде на дні, треба поквапитися: українцям нагадали про важливу процедуру

Раніше ми писали про те, що мешканцям трьох областей виплатять допомогу: хто може отримати до 26 400 гривень

Як повідомляв Знай.ua, все на роботу: в Україні переселенцям "урізають" соціальні виплати