Наступного року в Польщі 235 тисяч громадян, які підлягають військовому обліку, можуть отримати повістки для проходження процедури, аналогічної українській військово-лікарській комісії. Ситуацію пояснив посол України в Польщі Василь Боднар у коментарі "ТСН".

"Військова кваліфікація - це щорічна обов’язкова процедура, мета якої - перевірити стан здоров’я та рівень готовності польських громадян до служби в армії. Основне завдання полягає в оновленні даних військового обліку та визначенні фізичної й психологічної придатності громадян", - зазначив дипломат.

Мобілізація, скріншот: Youtube
Мобілізація, скріншот: Youtube

За словами Боднара, на рівні гмін організація цієї процедури покладається на мерів та войтів, які забезпечують явку тих, хто підлягає постановці на військовий облік.

"Проєкт розпорядження про проведення військової кваліфікації у 2026 році було оприлюднено в липні 2025 року. Документ визначає основні параметри процесу. Загалом графік і порядок проведення залишилися такими ж, як і в попередні роки: офіційне оголошення припадає на середину січня, а самі обстеження проходять із лютого до кінця квітня", - уточнив посол.

Популярні новини зараз
Пенсіонерам виплатять надбавки: хто може отримати 1180 гривень Практично друга пенсія: літні українці отримають значну надбавку Поспішайте, доки є час: ТЦК почнуть масово штрафувати українців – за що і на скільки Не вважається поборами: школам дозволили брати гроші з батьків – за які послуги
Показати ще

За його словами, у 2026 році планується залучити близько 235 тисяч осіб - це на 5 тисяч більше, ніж у 2025 році.

"Збільшення кількості людей пов’язане з розширенням груп громадян, які підлягають перевірці, адже до списку додалися нові категорії жінок та фахівців. В іншому порядок проведення процедури не змінився", - зазначив він.

За словами дипломата, тривалість кваліфікації залишається такою ж - приблизно три місяці, як і в попередні роки.

"Медичне обстеження проводять ті самі повітові лікарські комісії, які щодня приймають обмежену кількість людей - до 35 осіб на комісію. За організацію явки, як і раніше, відповідають місцеві органи влади - президенти міст, бургомістри та войти. Усі ці зміни пояснюються зростанням кадрових потреб армії в умовах кризи", - розповів Боднар.

Чоловік, який проходить ВЛК
Чоловік, який проходить ВЛК

Посол наголосив, що сама процедура військової кваліфікації залишається важливим елементом мобілізаційної системи країни. Її основна мета - підтримувати актуальність даних про тих, кого можуть залучити до захисту держави.

"Це взагалі не стосується громадян України. Українці, які отримали польське громадянство, підпадають під загальні правила за умови, якщо вони входять до відповідних категорій", - підсумував він.