Офіційно вийти на пенсію можна не одразу після досягнення пенсійного віку, але й згодом — і це не лише дозволено, а й вигідно. Про це нагадали у Пенсійному фонді.

Чим довше людина працює після досягнення пенсійного віку, тим вищу пенсію вона отримає у результаті. Такий механізм заохочення передбачено українським законодавством та дозволяє значно підвищити розмір щомісячних виплат.

Пенсійний фонд, скріншот: YouTube
Пенсійний фонд, скріншот: YouTube

Надбавка залежить від терміну, на який людина відкладає оформлення пенсії:

  • 0,5% за кожний місяць відстрочки, якщо пенсія оформляється у період до 5 років (60 місяців) після досягнення пенсійного віку;
  • 0,75% за кожен місяць, якщо рішення про вихід на пенсію приймається пізніше ніж через 5 років після настання права на неї.

Наприклад, відстрочка пенсії на два роки дасть 12% надбавки, а якщо людина працюватиме ще шість років — пенсія може збільшитись на 54%.

Популярні новини зараз
Перекази на картку: змусять платити податки навіть за членів родини Заберуть до 20% вашої пенсії: пенсіонерів застерегли від втрати частини грошей Українці отримують дивні смс від ТЦК: юристи пояснили, як реагувати ТЦК почали вилучати права на блокпостах: адвокат пояснила, що потрібно робити
Показати ще

Отримання пенсії. Фото: скрін youtube
Отримання пенсії. Фото: скрін youtube

Надбавка нараховується лише через повні місяці додаткового страхового стажу після досягнення пенсійного віку. Якщо людина пропрацює, наприклад, 11 місяців та 20 днів, враховується лише 11 місяців.

Раніше інформаційний портал Знай повідомляв, працював усе життя, а пенсія – копійки: літні українці мають право на доплату – про що не розкажуть у ПФУ.

Також наш портал інформував, пенсіонерам доплатять понад 900 гривень, але з низкою умов: яким критеріям потрібно відповідати.

Крім того, інформаційний портал Знай повідомляв, допомоги від держави більше не буде: чому Пенсійний фонд анулював пільги деяким пенсіонерам.