Президент чітко сказав, що демобілізація буде лише після завершення війни.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяАле якщо мобілізація не виконується, то що саме має статися "після"? На сьогодні жодна з бойових бригад не досягла повної комплектації, і навіть 80% стало рідкісним винятком. Водночас чимало чоловіків у тилу живуть у безтурботному ритмі, ніби фронту не існує, а політики більше переймаються рейтингами, ніж армією, пише український журналіст і публіцист Павло Казарін.
Він нагадує про заяву Зеленського, що строкової служби не буде, а демобілізація настане після війни. Проте, логічне питання, якщо звільняти не готові, можливо, час терміново доукомплектовувати? Бо війна не припинилась, і коли закінчиться — невідомо. При цьому бригада з 80% особового складу втрачає значно менше бійців, ніж та, що має лише 50%.
Суспільство давно чекає жорсткішої відповідальності для ухилянтів, чесних правил для всіх і реформованих ТЦК. Минулого року з мобілізаційного закону прибрали всі "батоги", і ми бачимо наслідки.
"Було б цікаво побачити законопроєкт, де однакові правила для всіх — і як за нього голосуватимуть в парламенті. Це буде перевірка на державність"
Бо війна — це не момент для піару. Це час непопулярних, але потрібних рішень. І вони мають стосуватися не лише тих, хто в пікселі, а всіх.
Також варто зауважити, що ті самі бійці, які пішли добровольцями ще на початку повномаштабного вторгнення, чекають аби їх замінили інші бійці, щоб ненадовго відпочити, але все виглядає так, наче їх покинули, а такі заяви президента є тривожними і обурливими.
Раніше ми повідомляли, на яких підставах військовослужбовець може звільнитися із ЗСУ у 2025 році?
"Заслужили найбільше": у Раді зробили заяву про демобілізацію військових в Україні - детальніше на Знай.ua.
Нагадаємо, демобілізація раніше строку: за яких умов можна залишити службу – інструкція для військових?