Отримані в дар нерухомість, гроші або інші цінності оподатковуються в Україні відповідно до положень податкового законодавства.

Згідно зі статтею 165 Податкового кодексу України, подарунком вважається все, що людина отримала безкоштовно або за дуже низькою ціною. Це може бути не лише річ, а й гроші, лотерейні виграші, послуги, знижки чи, наприклад, право на щось, за що зазвичай потрібно платити. Подарунки до 2000 грн. не оподатковуються, а якщо вартість вища, то податок нараховується на перевищуючу частину.

подарунок на день народження дівчині
подарунок на день народження дівчині, Фото: БьютиРека

Розмір податку залежить від ступеня спорідненості між дарувальником та одержувачем:

  • 0% - якщо подарунок отриманий від близьких родичів першого або другого ступеня (чоловік, діти, батьки, рідні брати та сестри, бабусі та дідусі по обох лініях);
  • 5% ПДФО + 1,5% військового збору — якщо майно подаровано людиною, яка не входить до кола найближчих родичів;
  • 18% ПДФО + 1,5% військового збору — якщо дарувальник є іноземцем, тобто нерезидентом України.

Грошовий подарунок
Грошовий подарунок
Фото из открытых источников

Популярні новини зараз
"Вибухне з дня на день": омбудсмен попередила про серйозний скандал, який назріває у ЗСУ Роки праці більше не важливі: у ПФУ повідомили про новий пенсійний порядок Позбавлять відстрочки від мобілізації: Кабмін змінив умови для бронювання Пенсія або зарплата: хто з пенсіонерів має зробити такий вибір
Показати ще

Якщо дарують гроші

Якщо подарунок виражений у грошовій формі, податок доведеться платити за всю отриману суму. Одержувач має сплатити 5% прибуткового податку та 1,5% військового збору від усієї суми. Але не потрібно платити, якщо гроші отримані від родичів першого та другого ступеня незалежно від суми.

Якщо ж не внести подарунки до своєї податкової декларації, податкова служба має право оштрафувати вас за ухилення від сплати податків.

Нагадаємо, раніше експерти говорили, що підвищення виплат на дітей не врятує народжуваність в Україні.
Як повідомляв портал "Знай.ua", є дієвий спосіб, як позбутися боргів.
Також "Знай.ua" писав, що можна отримати надбавку до пенсії після 65 років.