Отримані в дар нерухомість, гроші або інші цінності оподатковуються в Україні відповідно до положень податкового законодавства.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЗгідно зі статтею 165 Податкового кодексу України, подарунком вважається все, що людина отримала безкоштовно або за дуже низькою ціною. Це може бути не лише річ, а й гроші, лотерейні виграші, послуги, знижки чи, наприклад, право на щось, за що зазвичай потрібно платити. Подарунки до 2000 грн. не оподатковуються, а якщо вартість вища, то податок нараховується на перевищуючу частину.
Розмір податку залежить від ступеня спорідненості між дарувальником та одержувачем:
- 0% - якщо подарунок отриманий від близьких родичів першого або другого ступеня (чоловік, діти, батьки, рідні брати та сестри, бабусі та дідусі по обох лініях);
- 5% ПДФО + 1,5% військового збору — якщо майно подаровано людиною, яка не входить до кола найближчих родичів;
- 18% ПДФО + 1,5% військового збору — якщо дарувальник є іноземцем, тобто нерезидентом України.
Якщо дарують гроші
Якщо подарунок виражений у грошовій формі, податок доведеться платити за всю отриману суму. Одержувач має сплатити 5% прибуткового податку та 1,5% військового збору від усієї суми. Але не потрібно платити, якщо гроші отримані від родичів першого та другого ступеня незалежно від суми.
Якщо ж не внести подарунки до своєї податкової декларації, податкова служба має право оштрафувати вас за ухилення від сплати податків.
Нагадаємо, раніше експерти говорили, що підвищення виплат на дітей не врятує народжуваність в Україні.
Як повідомляв портал "Знай.ua", є дієвий спосіб, як позбутися боргів.
Також "Знай.ua" писав, що можна отримати надбавку до пенсії після 65 років.