На офіційному сайті Державної податкової служби України розповіли, яку допомогу можуть одержати мобілізовані підприємці.

Питання оподаткування для підприємців, які були мобілізовані, залишається непростим і потребує особливого підходу. Багато громадян, яких закликали на захист держави, не можуть не те що подавати декларації своєчасно, а їм навіть важко повідомити про своє становище. Тому важливо знати мобілізованим ФОП та їх рідним про оподаткування в умовах війни в Україні у 2025 році.

Підприємець, ФОП / фото: Pixabay
Підприємець, ФОП / фото: Pixabay

Рекомендації для мобілізованих ФОП та їх сімей

Обов'язково повідомте до податкової мобілізації — це можна зробити письмово або через електронний кабінет платника податків. Не забудьте зберегти копії документів, які підтверджують службу у ЗСУ. Після демобілізації потрібно подати звітність і додати документи, що підтверджують, що пояснюють, чому ви не виконували податкові зобов'язання в період служби. ФОП 1–2 груп, які були мобілізовані та при цьому не вели підприємницької діяльності, мають право на податкові пільги.

Фізична особа-підприємець рахує податки. Фото: вільні джерела
Фізична особа-підприємець рахує податки. Фото: вільні джерела

Популярні новини зараз
Не тільки дронами, а й ракетами: рф може збільшити кількість масованих атак на Україну Штрафи за перевищення швидкості скасовують: водіям відкрили лазівку в законі Перерахунок пенсії: хто має бігти до ПФУ, щоб збільшити виплати Позбавлять відстрочки від мобілізації: Кабмін змінив умови для бронювання
Показати ще

Якщо ви сплачували податки під час служби, але бізнес фактично не працював, ви можете після демобілізації подати заяву на повернення переплати або зарахувати цю суму щодо майбутніх податків.

Нагадаємо, раніше є блешні, але дієвий спосіб позбутися боргів.

Як повідомляв портал "Знай.ua", з 1 вересня вчителям обіцяють доплату.

Також "Знай.ua" писав, що деякі українці можуть не сподіватися на пенсію.