Поки соцмережі наповнені історіями про ухилянтів і бусифікацію, у Територіальній обороні малюють зовсім іншу картину. За словами заступника начальника 4-го центру рекрутингу Сил ТрО ЗСУ Олексія Швайки, чоловіки віком за 60 масово просяться на фронт. Прямо благають. І мало не зі сльозами на очах.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися«Стоїть чоловік і майже не плаче: “Мені ж усього 62, чому мене не беруть?” — згадує Швайка. — Це сержанти, техніки, фахівці, які проходили строкову службу і хочуть допомогти. Але ми були змушені відмовляти».
У центрі рекрутингу стверджують, що ще з 2022 року існує потужний запит від чоловіків 60+, які самі йдуть до ТЦК, обурені тим, що їх не хочуть брати.
Причина — обмеження за віком. До недавнього часу військову службу могли продовжити лише до 60 років. Лише нещодавно Верховна Рада ухвалила зміни, які дозволяють добровольцям служити до 65, але з певними умовами: медична довідка про придатність, добровільна згода самого військового і погодження командира.
Швайка визнає, що парламент дещо запізнився з цим рішенням: «Так, вони зробили це пізно, але краще вже так, ніж ніколи».
Він додає, що на практиці були численні випадки, коли цілком здорові й вмотивовані чоловіки віком 64–65 років приходили з надією, але за законом уже не мали права служити.
Окремо військовий зауважив, що часто чоловіки розглядають службу ще й як можливість законно виїхати за кордон: «Хочете виїхати — приходьте на військову службу. У вас буде законна відпустка, ви поїдете в будь-яку країну і повернетеся назад».
Нагадаємо, мобілізація в Україні: чому важливі фахівці опиняються на передовій
Як повідомляв портал Знай.ua, у ТЦК запропонували альтернативу тим, хто не хоче потрапити на "нуль"
Також, отримають повістки першими: ким зацікавиться ТЦК у серпні