З 7 серпня 2025 року в Україні офіційно продовжено воєнний стан і загальну мобілізацію ще на 90 днів. Це означає, що поповнення лав Сил Оборони триває, а отже, під мобілізацію підпадають тисячі українців. Призов відбувається як серед військовозобов’язаних і резервістів, так і серед інших категорій, які раніше не розглядалися як потенційні захисники.

В умовах загальної мобілізації в Україні діє Постанова Кабміну №560, яка чітко регламентує порядок призову громадян на військову службу. На службу закликають лише тих, хто визнаний придатним за станом здоров’я, не має законної відстрочки або відмовився від неї. Варто зазначити, що з 1 серпня 2025 року зміни до цього переліку не вносилися.

Повна мобілізація, фото: youtube
Повна мобілізація, фото: youtube

На службу мобілізують військовозобов’язаних громадян України, які не мають права на відстрочку. До призову також підлягають резервісти, а також особи, звільнені з армії через люстрацію, окрім випадків, коли мова йде про заборонені посади. Вперше під мобілізацію можуть потрапити й ті, кого раніше засуджували за нетяжкі або тяжкі злочини (крім загроз державній безпеці), а також особи, звільнені з в’язниці з випробувальним терміном.

Популярні новини зараз
На Україну насувається аномальна спека: синоптики обіцяють у серпні до +42 Пенсіонерам виплатять разову допомогу: хто додатково отримає від 450 гривень Заброньованим почали розсилати повістки: кого чекає "автоматична" мобілізація Реєстрація почалася: українці отримають по 3600 гривень щомісяця
Показати ще

Окремої уваги заслуговує категорія підозрюваних та обвинувачених, які перебувають під вартою, але не фігурують у кримінальних справах щодо злочинів проти основ нацбезпеки. Якщо такий запобіжний захід скасовується, особа зобов’язана протягом 48 годин з моменту рішення суду з’явитися до свого територіального центру комплектування.

Мобілізація
Мобілізація

Після проходження медичної комісії та базової військової підготовки новобранці отримують розподіл. Їх направляють до тих підрозділів, де є найбільша потреба: у військові частини, навчальні центри, військові заклади освіти, спеціальні підрозділи ЗСУ, а також до правоохоронних органів зі спеціальними функціями.

Призовники можуть служити не лише в бойових підрозділах, а й в установах, організаціях або навіть у структурах з освітньою чи логістичною функцією. Все залежить від рівня підготовки, військової спеціальності та, головне, — стану здоров’я, який визначає військово-лікарська комісія.

Нагадаємо, заброньованим почали розсилати повістки: кого чекає "автоматична" мобілізація

Як повідомляв портал Знай.ua, ці 7 порушень стають підставою для розшуку ТЦК: перевірте чи є ви у списку

Також, критично не вистачає для наступу: коли ЗСУ зможуть атакувати росіян