Можуть оштрафувати прямо у вагоні потяга: які порушення приведуть до наслідків

Укрзалізниця. Фото: скрін youtube
Укрзалізниця. Фото: скрін youtube

Поїздка поїздом - це не тільки квиток і валіза, але і дотримання правил. Відповідно до Кодексу про адміністративні правопорушення, недотримання встановлених норм може призвести до адміністративного штрафу. Згідно зі статтею 135, пасажир без квитка ризикує отримати штраф у 10 разів більший за вартість проїзду.Тобто якщо квиток коштує 300 грн, за безквиткову поїздку доведеться заплатити 3000 грн. Краще не ризикувати та купувати квиток заздалегідь — у касі, терміналі чи через мобільний додаток. Крім квитка, "Укрзалізниця" вимагає дотримуватися інших правил поведінки на залізниці.

ТЦК незаконно лякають розшуком: юрист спростував погрози воєнкомів

ТЦК, мобілізація в Україні
ТЦК, мобілізація в Україні

Популярні новини зараз
На Україну насувається аномальна спека: синоптики обіцяють у серпні до +42 Як працюватимуть "мобільні ТЦК": не автобуси з повістками, а нова тактика мобілізації "Вибухне з дня на день": омбудсмен попередила про серйозний скандал, який назріває у ЗСУ Власникам газових плит доведеться заплатити 360 грн: до кого прийде перевірка
Показати ще

В Україні зафіксовано випадки, коли чоловіків одразу після досягнення 25-річного віку територіальні центри комплектування почали оголошувати у розшук. Причина — нібито неспроможність самостійно з’явитися до ТЦК для зміни статусу з призовника на військовозобов’язаного. Проте такі дії виявилися незаконними, і це підтверджують юристи. Про один з таких випадків розповів адвокат Юрій Айвазян на порталі «Юристи.UA». До нього звернувся громадянин, який нещодавно досяг 25-річного віку й мав намір оформити бронювання. Проте чоловіка несподівано повідомили телефоном, що він нібито перебуває в розшуку через те, що не з’явився до ТЦК для зміни статусу.

Перевірять кожну копійку: українці можуть втратити допомогу

Гроші: фото скрін "Ютуб"
Гроші: фото скрін "Ютуб"

В Україні внутрішньо переміщені особи (ВПО) можуть втратити право на щомісячну фінансову допомогу, якщо більше не відповідають оновленим умовам її надання. Головна вимога - сукупний дохід на одного члена сім’ї не повинен перевищувати 9 444 гривні, йдеться в постанові уряду. Окрім рівня доходу, підставою для припинення виплат може стати тривала відсутність на території України - понад 30 днів поспіль або понад 60 днів сумарно за останні шість місяців. Також виплату можуть зупинити, якщо людина не проживає за вказаною адресою або не оновила дані в реєстрі.

Ціни "сипляться" на очах: українцям розпродають овочі за копійки - що найдешевше

Жінка купує овочі на ринку
Жінка купує овочі на ринку

Літо 2025 року принесло українцям не лише тепло, а й справжній овочевий цінопад. На ринках і в супермаркетах — справжній ажіотаж: картопля, помідори, цибуля та огірки — буквально за копійки. Продавці не встигають оновлювати цінники, а покупці — хапають мішками. Найбільше подешевшала молода картопля. Якщо ще кілька тижнів тому за неї просили до 90 грн за кілограм, то тепер — від 15 до 22 гривень. У супермаркетах середня ціна тримається на рівні 28 грн/кг, і це вже справжній подарунок для гаманця.

Сарана ширитися Україною: комахи захоплюють ще одну область

Саранча
Саранча
Фото из открытых источников

У кількох регіонах України, особливо на півдні, зафіксовано появу сарани. Комах виявили вже і на пляжах Одеської області, що викликало занепокоєння серед місцевих мешканців та туристів. На узбережжі Одеси відпочиваючі помітили величезні скупчення саранчових комах. Їхня поява пов'язана з активною міграцією з південної Молдови — саме звідти, за словами фахівців, комахи перемістилися на українську територію. Особливо помітна навала у Болградському районі, де сарана з'явилася на полях після збирання врожаю ріпаку, ячменю та пшениці.