Російські війська продовжують завдавати ударів по Україні, збільшуючи кількість використаних дронів та ракет. кремль ставить перед собою три конкретні цілі, а за цими атаками стоїть чітка стратегія. Про це повідомив виконавчий директор Українського центру безпеки та співпраці Дмитро Жмайло в етері "24 Каналу".
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися
Експерт наголосив, що масові удари росії спрямовані не лише на фізичне знищення об'єктів. Москва намагається дестабілізувати ситуацію всередині України через наслідки обстрілів - такі, як відключення електроенергії та інші побутові проблеми.
"На 99,9% ми не боїмося, але російським спецслужбам частково вдається створювати панічні настрої. Вони використовують відключення світла, протести та поширюють інформацію, що, мовляв, обстрілів не було, а електроенергія експортується за кордон", - пояснив Жмайло.
Другу мету росії складає військовий тиск на певні напрямки. За словами експерта, особливу увагу москва приділяє півдню, оскільки удари з тимчасово анексованого Криму значно скорочують час реакції української протиповітряної оборони.
"Їм потрібно відрізати Південну Бессарабію. Це напрямок важливий, оскільки запуск авіаударів з Криму дає нашим військам дуже мало часу на реакцію", - пояснив Жмайло.
Третя мета, зазначив він, - це міжнародний тиск і торг за вигідніші умови. На тлі розмов про мирний процес та внутрішніх проблем російської економіки кремль намагається підвищити свою "переговорну ціну".
"Росія підвищує напругу, щоб збільшити ціну своєї здатності до переговорів", - додав він.
Крім того, росія посилює удари та напругу, щоб "продати" свою готовність до переговорів дорожче та одночасно підштовхувати своїх партнерів до тиску на Україну. Ця логіка не зникає, попри дипломатичні заяви, тому масовані атаки можуть залишатися для кремля інструментом примусу й надалі.
- Раніше ми писали, що російські ракети долітатимуть до України ще швидше: експерти попередили про нову загрозу.
- Також наш портал інформував, чи запускатимуть по 30 дронів в одну мету: рф виробляє десятки тисяч "шахедів" та авіабомб для атак на Україну.
- Крім того, кінець буде моторошним: волонтер приголомшив прогнозом про терміни завершення війни в Україні.