У частини українців збільшаться витрати на комуналку. Зміни торкнуться мешканців Миколаєва, яким встановлять вищу абонплату за теплопостачання.
Як повідомили в ОКП "Миколаївоблтеплоенерго", із 1 липня 2026 року набуде чинності новий тариф.
На підприємстві пояснили, що перегляд тарифу пов'язаний зі збільшенням витрат на забезпечення роботи. Під час розрахунків врахували підвищення прожиткового мінімуму для працездатних осіб із 1 січня 2026 року, а також зростання вартості матеріалів і послуг, необхідних для діяльності підприємства.
Починаючи з 1 липня, абонентська плата становитиме 47,18 гривні на місяць з одного абонента. Для порівняння, зараз споживачі сплачують 42,02 гривні, тож платіж збільшиться на 5,16 гривні.
У підприємстві наголошують, що абонентське обслуговування не є оплатою за спожите тепло. Це окремий платіж, який покриває адміністративні витрати, пов'язані з наданням комунальної послуги.
Зокрема, кошти спрямовуються на:
- ведення особових рахунків споживачів;
- нарахування та обробку платежів;
- друк і доставку платіжних документів;
- обслуговування абонентів;
- укладання договорів;
- виконання інших адміністративних процедур.
У ОКП "Миколаївоблтеплоенерго" зазначили, що новий розмір абонентської плати розрахований відповідно до вимог чинного законодавства та економічно обґрунтованих витрат підприємства.
Раніше портал Знай повідомляв, комуналка дорожчає заднім числом: як не потрапити у боргову яму.
Також наш портал інформував, комуналка влаштує квест на виживання: тариф злетить у понад 2 рази.
Крім того, ми писали, українців грабують комунальними платіжками: тарифи в рази завищені.