У частини українців збільшаться витрати на комуналку. Зміни торкнуться мешканців Миколаєва, яким встановлять вищу абонплату за теплопостачання.

Як повідомили в ОКП "Миколаївоблтеплоенерго", із 1 липня 2026 року набуде чинності новий тариф.

Рахунок за комуналку. Фото: скрін youtube
Рахунок за комуналку. Фото: скрін youtube

На підприємстві пояснили, що перегляд тарифу пов'язаний зі збільшенням витрат на забезпечення роботи. Під час розрахунків врахували підвищення прожиткового мінімуму для працездатних осіб із 1 січня 2026 року, а також зростання вартості матеріалів і послуг, необхідних для діяльності підприємства.

Починаючи з 1 липня, абонентська плата становитиме 47,18 гривні на місяць з одного абонента. Для порівняння, зараз споживачі сплачують 42,02 гривні, тож платіж збільшиться на 5,16 гривні.

У підприємстві наголошують, що абонентське обслуговування не є оплатою за спожите тепло. Це окремий платіж, який покриває адміністративні витрати, пов'язані з наданням комунальної послуги.

Оплата комуналки. Фото: скрін youtube
Оплата комуналки. Фото: скрін youtube

Зокрема, кошти спрямовуються на:

  • ведення особових рахунків споживачів;
  • нарахування та обробку платежів;
  • друк і доставку платіжних документів;
  • обслуговування абонентів;
  • укладання договорів;
  • виконання інших адміністративних процедур.

У ОКП "Миколаївоблтеплоенерго" зазначили, що новий розмір абонентської плати розрахований відповідно до вимог чинного законодавства та економічно обґрунтованих витрат підприємства.

Раніше портал Знай повідомляв, комуналка дорожчає заднім числом: як не потрапити у боргову яму.

Також наш портал інформував, комуналка влаштує квест на виживання: тариф злетить у понад 2 рази.

Крім того, ми писали, українців грабують комунальними платіжками: тарифи в рази завищені.