У новому випуску програми «Скажи-ка, дядя», Михайло Чаплига обговорив з експертом у сфері енергетики Валентином Землянським, куди подівся український газ, і яка його вартість.

«У нас, за радянськими оцінками, було 4,5 трильйона кубометрів газу. Інше питання, чи можливо його добути. У далекому 2011 році, проводилося документарний дослідження. Тоді ще міністром енергетики був Бойко, який запросив американського економіста Деніела Єргіна. Було поставлено завдання провести аналіз ринку, в першу чергу, з видобутку. За підсумком, вони зробили висновки, що Україні необхідно розробляти сухопутну територію, морський шельф, і тільки потім сланцевий газ», - розповів Землянський.

За словами експерта, Коболєв і Вітренко порахували, що за 1000 кубометрів менше 300 доларів не вийде.

«Хоча, я вам хочу сказати, реальна вартість видобутку не змінювалася, що до 2014 року, що після. Вона як була 50 доларів, так і залишилася, не рахуючи чорноморського шельфу - він в 2 рази дорожче. Ну не закладаються капітальні витрати в собівартість. Наприклад, якщо купив один бурильний верстат, він буде використовуватися не один раз», - стверджує Землянський.

Популярні новини зараз
Головне за 29 листопада: скандал з Поляковою, подорожчання продуктів, кінець Лукашенка та нові ціни на гречку і яйця Сало, ошийок та грудинка: ціни на м'ясопродукти додали оптимізму українцям Захід боїться повернення Криму: буде важка битва, у путіна може зірвати дах 20 тисячам українців виплатять грошову допомогу: хто може розраховувати і як отримати
Показати ще

На його думку, ціна на газ буде залежати від того як, рахувати. Якщо в інтересах держави, то ці 50 доларів залишаться.

Нагадаємо, раніше Знай.ua розповідав, як "остудити" платіжку, якщо вдома холодні батареї.

Крім цього, більше 60% українців збідніло через нові ціни на комуналку.