Дуже часто жінки і чоловіки в своєму житті стикаються з дискримінацією. Деякі навіть не можуть ідентифікувати цю проблему в побуті, від слова "зовсім". Для того щоб вирішити проблему, її потрібно бачити, знати закони і бути в курсі того, які є інструменти захисту своїх прав.

Про це стало відомо завдяки публікації Міністерства юстиції України в мережі Facebook.

Якщо говорити про гендерну дискримінацію простими словами - законодавством визначено, що людину не можуть обмежувати в якому б то не було праві тільки тому, що вона має певну стать.

Дискримінація, скріншот: YouTube
Дискримінація, скріншот: YouTube

Таке можливо тільки за наявності обґрунтованої мети і належним чином. Тому варто розібратися, чи завжди мета, з якою обмежують права жінок або чоловіків, обгрунтована.

Популярні новини зараз
Йдеться майже про 10 тисяч гривень: скільки сьогодні мають отримувати українські пенсіонери "Київстар" попередив українців про небезпеку: що треба знати Залишать голими та босими: комунальники пообіцяли "не райдужну перспективу" всім боржникам Українцям вказали на два обов'язкові платежі, які не можна ігнорувати
Показати ще

Що не можна вважати дискримінацією?

Законодавчо передбачено норми, які не вважаються дискримінацією за ознакою статі, це:

- спеціальний захист жінок під час вагітності, пологів і грудного вигодовування дитини (випадки, коли тільки в силу фізичних особливостей і необхідності виконання природної функції народження і вирощування дітей жінки потребують більшої підтримки);

- обов'язкова строкова військова служба для чоловіків, передбачена законом;

- різниця в пенсійному віці для жінок і чоловіків, передбачена законом (в силу фізичних особливостей жінок і чоловіків);

- особливі вимоги з охорони праці жінок і чоловіків, пов'язані з охороною їх репродуктивного здоров'я;

- позитивні дії (створення додаткових можливостей), спрямованих на усунення юридичної або фактичної нерівності в можливостях жінок і чоловіків щодо реалізації прав і свобод.

Куди звертатися у випадку дискримінації за ознакою статі?

Залежно від ситуації, яка склалася внаслідок дискримінації за ознакою статі, особа має право звернутися за захистом порушених прав до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

Письмові звернення до Уповноваженого можна надсилати за адресою: вул. Інститутська, 21/8, м. Київ, 01008; на електронну пошту: hotline@ombudsman.gov.ua. в Україні також діє Національна " гаряча лінія "з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації громадської організації "Ла Страда" - 0800500335 або короткий номер з мобільного 116 123, а також урядова гаряча лінія з питань допомоги постраждалим від насильства 1547.

Якщо під час вчинення дискримінації за ознакою статі є склад адміністративного або кримінального правопорушення, тоді за захистом порушеного права потрібно звернутися до органів поліції.

Потерпілий від дискримінації за ознакою статі може звернутися за захистом свого порушеного права до суду і має право на відшкодування матеріальної шкоди і моральної шкоди, заподіяних їй в результаті дискримінації за ознакою статі. Для отримання правової допомоги постраждалі від дискримінації за ознакою статі мають право звернутися до центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Публікація Мін'юсту, скріншот: Facebook
Публікація Мін'юсту, скріншот: Facebook

Публікація Мін'юсту, скріншот: Facebook
Публікація Мін'юсту, скріншот: Facebook

Раніше повідомляли, Єфросиніна пояснила, чому жінки мовчать про насильство вдома: "Сама винна, терпи".

Як повідомляв Знай.uа, відома акторка звинуватила Меріліна Менсона в насильстві.

Знай.uа писав, "Холостячка" Мішина розповіла про цькування у своїх стосунках: "Не було вибору".