У ЗСУ у період війни з Росією особливо важливу роль стали відігравати військові капелани. Бійці на передовій щоденно ризикують життям, тому духовні потреби стають теж першочерговими.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяСвоїм досвідом роботи в армії поділився військовий капелан Сергій Лівончук у публікації, розміщенній на офіційній сторінці Операції об'єднаних сил у соціальній мережі "Фейсбук".
"В окопах невіруючих немає", – стверджує святий отець, якому довелося переконуватися у цьому на власні очі.
Священницький досвід капелана налічує вже 17 років, але війна стала справжнім випробуванням.
"Згадую Луганськ, коли з протилежного берега річки Сіверський Донець по кілька раз в день відбувалися обстріли.
Це було морально важко, а з моєї сторони важливо було повернути віру бійцям, показати, що рано чи пізно це скінчиться: і бойове чергування, і війна. В кінці тунелю є світло – це Господь Бог, який любить його і не покине", — розповів священник.
Отець Сергій поділився і своїм розумінням ролі капелана.
"Капелан завжди повинен бути поруч, вміти вислухати та допомогти військовослужбовцям та їхнім сім’ям, супроводжувати їх у духовному зростанні. На мою думку, головним завданням капеланів є гармонізація стосунків між командирами та особовим складом. Коли ти живеш з військовослужбовцями, вникаєш у їх побут та проблеми, тоді ти завойовуєш авторитет. Щоб у вільний від служби час воїн знав, що капелан завжди знайде для нього час", – стверджує Лівончук.
Нагадаємо, до лікарень Львова запустять капеланів - даруватимуть хворим віру, поки медики ставлять крапельниці
Як повідомляв "Знай.ua", пройшов підвали-катівні путінських найманців: отець Діонісій розповів, як став капеланом
Знай.ua писав: "Вони повинні бути впевненими, що отримають допомогу": як працює мобільний центр психологічної підтримки на Донбасі