Україна стала першою країною в світі, де повністю узаконили електронний паспорт.

Детальніше про це розповів міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Відомо, що у вівторок, 30 березня, Верховна Рада України у другому читанні прийняла закон, який прирівнює електронний паспорт у додатку "Дія" до пластикової ID-картки або біометричного закордонного паспорта. За словами міністра цифрової трансформації, тепер в країні виникатиме значно менше проблем з прийняттям паспорта в різних установах.

У своєму блозі Михайло Федеров розповів, що узаконення "Дії" є величезним кроком для країни, а Україна стала першою в світі, де цифровий паспорт визнали повністю законним. До цього часу мобільний додаток регулювався за допомогою постанови Кабміну від 15 квітня 2020 року, а ось закон підвищує статус використання е-паспорта на юридичному рівні.

Популярні новини зараз

Померла найепатажніша українська фотомодель: у свої 73 давала приклад молодим

Головне за день: скасування безкоштовного проїзду, перемога Анни Неплях на Міс Україна-Всесвіт і правила носіння маски після вакцинації

Мама Андрія Кузьменка пояснила, чому вимагає в ексучасників "Скрябіна" 150 тис. доларів: хочуть забрати все

Носити чи не носити? Відомий адвокат розповів, чи потрібна маска після вакцинації

Показати ще

Міністр також розповів, що в багатьох європейських і азіатських країнах вже ввели електронний паспорт, проте він не володіє таким широким функціоналом, як в Україні.

Також, узаконення е-паспорта є хорошим поштовхом для розвитку електронних документів в країні. Михайло Федоров зазначив, що цієї осені країна почне перехід в режим "без паперів", а додаток "Дія" лише полегшить цей процес.

Нагадаємо, що у Києві бездомні отримали паспорти заради весілля: любов врятувала їхні тіла і душі.

Як повідомляв портал Знай.uа, "паспорт вакцинації " вже офіційно представили: який вигляд матиме документ.

Також Знай.uа писав, що українцям пояснили, навіщо потрібно міняти паспорти зразка 1994 року.