Стало відомо, що високоінфекційний грунтовий гриб, що не піддається дії хімікатів, став причиною, через яку банани знаходяться під загрозою повного зникнення.

Захворювання Tropical Race 4 (TR4) було виявлено вперше ще в 2019 році, в Південній Америці, яка виступає основним світовим постачальником бананів. Згодом в Гондурасі і Колумбії закрилися деякі плантації, так як заражена грунт на взутті фермера здатна привести до повального поширення інфекції. Про це повідомляє видання Die Welt.

Банани, скріншот: Youtube
Банани, скріншот: Youtube

Йдеться про 30-40 роках простоювання уражених ділянок. В основному TR4 вражає сорт Cavendish, а на нього припадає близько 95 відсотків світової торгівлі. Але ж банани виступають одним з основних продуктів в роздрібній торгівлі, тому підвищення цін на них може бути критично.

Банани, скріншот: Youtube
Банани, скріншот: Youtube

Популярні новини зараз

Лікер з горобини, щоб зігрітися восени: простий рецепт ароматного міцного напою

"Слуга народу", яка займається стипендіями, прийшла в Раду з сумочкою за тисячі доларів: студенти отримують копійки

Тіна Кароль мовчазно "знищила" самовпевнену Олю Полякову на конкурсі: "Вічно кричить"

Ірина Сопонару з "Жіночого кварталу" серед райського саду стала Євою-спокусницею: "Адам десь спить"

Показати ще

Цей продукт дуже важливий в щоденному раціоні в багатьох країнах Африки та Азії, як картопля і рис. До цього деякі торгові мережі вже стикалися зі складнощами при покупці бананів, так як описували неврожай в Еквадорі, сезонний високий попит і нездатність імпортерів забезпечити необхідні обсяги поставок.

Банани, скріншот: Youtube
Банани, скріншот: Youtube

Нагадаємо, топ - 10 причин є гранат: від виведення радіації до боротьби з діареєю. Не зловживайте цим фруктом і не замінюйте їм рекомендації лікарів.

Як повідомляв "Знай.ua", киянці впарили мандарини з гидкою начинкою - "Воно ворушиться!"

Знай.ua писав, в Україні продовжують дорожчати продукти: як зросли ціни на олію, овочі та інші товари