На сторінці Міністерства юстиції України в соціальній мережі Facebook з'явилася публікація про те, що кожній людині досить важливо і приємно відчувати будь-який прояв турботи.
З кожним новим роком таке бажання продовжує збільшуватися і згодом і зовсім стає необхідністю. Тому договір довічного утримання виступає хорошою можливістю для літніх людей забезпечити себе належним піклуванням, а також юридично закріпити подібні відносини.

Пенсіонери, фото: кадр з відео
Пенсіонери, фото: кадр з відео

Мін'юст заявляє, що особа похилого віку, згідно з подібною домовленістю передає набувачу майно, яке має значну цінність, у власність, і така людина буде зобов'язана довічно доглядати за цією особою.

"Особливістю цієї Угоди є те, що набувач стає власником майна відразу після передачі. Тому нерідко пенсіонери побоюються і цілком справедливо сумніваються у відповідальному виконанні набувачем своїх обов'язків. Однак, не варто даремно хвилюватися, Цивільним кодексом України передбачені способи захисту себе і свого майна від недобросовісного опіки", - йдеться в публікації.

пенсіонерка, фото Pxhere
пенсіонерка, фото Pxhere

Суд може розірвати договір довічного догляду на вимогу відчужувача або особи, на користь якої він був спочатку укладений, якщо виконання обов'язків неналежне або людина зовсім відмовляється їх виконувати. Також це можливо на вимогу набувача, в разі, якщо він надалі більше не може його виконувати.

"Крім того, договір довічного утримання (догляду) припиняється зі смертю відчужувача. До цього моменту набувач не має права продавати, дарувати, змінювати майно, укладати щодо нього договір застави, передавати його у власність іншій особі на підставі іншої угоди", - йдеться в публікації.

Мін'юст України, скріншот: Facebook
Мін'юст України, скріншот: Facebook

Популярні новини зараз
У окупантів істерика: дрони влучають в "яблучко", перетворюючи ворогів на "хороших русскіх" Кара їх наздоганяє: бригада, що звірствувала у Бучі відправилася у пекло На українців чекає важка осінь: економісти попереджають про зростання цін на хліб і зернові Потап "відповів" на запрошення співака Позитива повернутися в Україну: невже переконали репера
Показати ще

Нагадаємо, житло за безцінь у Києві: до яких "сюрпризів" готуватися покупцям смарт-квартир

Як повідомляв "Знай.ua", українець тікаючи від поліції пустив в себе дві кулі, "героя" госпіталізували

Знай.ua писав, суддям додали 9 тисяч до пенсії, поки люди похилого віку зводять кінці з кінцями