Коли чекати голосування?
Проект Постанови "Про звернення Верховної Ради України до Кабінету Міністрів України щодо звільнення міністра охорони здоров'я України Степанова Максима Володимировича" вже невдовзі може бути проголосований в залі Парламенту. Головний потужний крок в цьому напрямку вже зроблено – днями колективну ініціативу про проведення спеціального позачергового пленарного засідання Верховної Ради підписало понад 150 нардепів. Коли чекати на розгляд даного проекту Постанови та існуючі нині перепони у питанні відставки Максима Степанова, дізнавалися Знай.ua.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися
Більше 150 підписів: 5 партій і позафракційні
Перший заклик щодо звільнення Максима Степанова в Парламенті прозвучав майже рік тому – у травні 2020 року з відповідної ініціативою з трибуни Верховної Ради звернулася до колег член Комітету Верховної Ради України з питань правоохоронної діяльності Олександра Устінова.
А з моменту реєстрації даного проекту Постанови № 3938, що зібрав необхідну кількість підписів, – 9 місяців. Він був зареєстрований 27.07.2020 року.
"У середу ми зібрали навіть більше 150 необхідних підписів. Після ознайомлення з проектом Постанови про скликання позачергового засідання Дмитра Разумкова він буде винесений на засідання Погоджувальної ради. Скоріш за все, воно відбудеться 17 травня. Україні однозначно потрібен кращий міністр охорони здоров'я", - повідомила Знай.ua секретар Комітету ВРУ з питань освіти, науки та інновацій Наталія Піпа.
Інтервал у кілька тижнів обумовлений відповідним графіком роботи Парламенту. З 5 по 7 травня нардепи працюватимуть в Комітетах, тимчасових слідчих комісіях і депутатських фракціях (групах).
А про період з 12 травня на офіційному сайті ВРУ поки інформація поки відсутня.
Серед підписантів проекту Постанови стосовно відставки Максима Степанова – представники наступних політичних сил:
- "Слуга Народу"
- "Голос" (у повному складі)
- "Європейська солідарність"
- "За майбутнє"
- "ОПЗЖ" і позафракційні.
Частина депутатів – "проти": чому саме?
Проте, все ж чимало народних депутатів відмовилися ставити свій підпис під даною ініціативою.
Скажімо, в переліку не побачити депутатської фракції політичної партії "Батьківщина". На їхню думку, звільнення нинішнього міністра охорони здоров'я може нанести серйозну шкоду репутації України, в цілому.
"Яким би гарним чи поганим не був міністр, але за цей час у нього вже з'явились певні зв'язки і домовленості з представниками постачальників вакцин. Це – діалог не одного дня, а більш розлоге і ґрунтовне поняття. І ви уявляєте яку шкоду репутації нашої країни загалом може нанести звільнення його з посади? До того ж, наразі навіть відсутні потенційні кандидати на посаду міністра охорони здоров'я України", - повідомив Знай.ua заступник члена Української частини Парламентського комітету асоціації Володимир Кабаченко.
Про важливість відбору потенційних сильних кандидатів, які могли б претендувати на посаду міністра охорони здоров'я, говорять і представники "Слуги Народу". Як підкреслив народний депутат України Віталій Безгін, такі люди однозначно є.
Одним з ґрунтовних аспектів, на його думку, також є інформування населення і контролювання підписання контрактів із закупівлі вакцин.
"Робота в інформаційному полі є вкрай важливою, оскільки кампанія проти вакцинації і системна спроба дискредитувати вакцину зокрема з боку топ-політиків, як, наприклад, пан Порошенко, точно принесла негатив. Переговорна робота і робота з контрактами – це надзавдання", - розповідає Знай.ua Голова підкомітету з питань адміністративно-територіального устрою Віталій Безгін.
Тож про подальший розвиток подій читайте на порталі Знай.ua.
Також Знай.ua писав, що в Парламенті рознесли вщент "науковість" Іллі Киви – сплив кричущий компромат.