14 травня пішла з життя розвідниця Ольга Гранецька, яка воювала зокрема у складі 93 окремої механізованої бригади "Холодний Яр" Оперативного командування "Схід" Сухопутних військ Збройних Сил України.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяІсторію Ольги Гранецької опублікували на фейсбук-сторінці 93-ї окремої механізованої бригади "Холодний Яр". Жінка так і не змогла подолати онкозахворювання, хоча боролася із хворобою до останнього. А військову службу вона почала у 2007 році радіотелеграфісткою окремого полку зв’язку у Вінниці.
"Ми служили разом з Ольгою. Пройшовши підготовку з бійцями ДБ «Карпатська січ», вона воювала в артрозвідці 93-ї бригади. Ми доволі результативно коригували вогонь нашої артилерії та засікали ворожий. Також нашим завданням було особисто «слухати» ворогів, адже техніка, з якою ми працювали, засікала координати ворожої «арти» саме за джерелом звуку.", - розповів її бойовий побратим Олександр Галкін.
Зі слів побратимів Ольги Гранецької, вона прекрасно розбиралась у топогеодезії, володіла навиками роботи зі спеціальними приладами спостереження. А ще мужня українка хотіла воювати на передовій. Ветеран, письменник, громадський активіст та чоловік Вікторії Гранецької, рідної сестри Ольги Влад Сорд розповів, що військова дивувала всіх своєю витривалістю.
"Вона з першого погляду вразила чесністю, прямотою, щирістю переконань. Не виносила нехлюїв, розгільдяїв, «аватарів». Дивувала своєю витривалістю... За будь-якої погоди бігала кроси на довгі дистанції. Навіть коли поруч гуркоче бій", - розповів він.
Згодом вона з легкістю професійно опанувала автомат, кулемет, ручний та підствольний гранатомети. Найбільше їй сподобалася снайперська гвинтівка. Відтоді твердо вирішила стати снайперкою. Спершу командири їй забороняли, але вона не здавалася й таки отримала дозвіл.
Потім Оля перевелася до 131-го окремого розвідувального батальйону, аби стати снайпером-розвідником, показавши неабияку силу волі та характеру. Вона пройшла тримісячний вишкіл із надскладним курсом навчання, якого навіть хлопці не витримували. По закінченню якого отримала снайперську гвинтівку UAR-10 (15).
Рідні та близькі Ольги Гранецької кажуть: попри те що вона перенесла складні операції, сподівалася повернутися до бойового підрозділу. Все почалося з болю в нирках після переохолодження на фронті. Хворобу подолати жінка так і не змогла.
"Та Оля мужньо терпіла біль і нічого нікому не казала. Коли ж минулого року звернулася до лікарів, без хірургічного втручання вже не обійшлося. У Львівському військовому шпиталі їй видалили половину щитоподібної залози, а під час медичного обстеження у березні цього року виявили злоякісну пухлину. У Вінниці зробили ампутацію молочних залоз з одночасною реконструкцією.", - розповів Влад Сорд про останні дні Ольги.
Нагадаємо, фермер з Закарпаття залишив красиві виноградники й пішов просто на передову: "Щоб Україна була". Український захисник Всеволод із позивним "Дід" воює вже сьомий рік
Як повідомляв портал "Знай.ua", симпатична чотирилапа прикордонниця зачарувала українців: "Все треба робити з посмішкою". В МВС показали знімки симпатичної чотирилапої прикордонниці
Також "Знай.ua" писав, що на Донбасі окупанти вдарили ракетними комплексами по людях і поранили воїна ЗСУ. Ранкове зведення щодо ситуації в районі проведення операції Об’єднаних сил