В Україні вже запрацювала система автоматичного блокування рахунків за борги, але списувати кошти з рахунків вона не буде.

Про це заявив у прямому ефірі телеканалу "Прямий" заступник міністра юстиції України з питань виконавчої служби Андрій Гайченко.

"Автоматизований арешт коштів боржників-один з кроків Мін'юсту до діджиталізації країни, що, в свою чергу, є не тільки українською, а й загальносвітовою концепцією. Ця процедура лише переводить в електронний формат інформаційну взаємодію між виконавцями та банками на етапі розкриття інформації про рахунки боржника та арешту коштів на виявлених рахунках", - заявив Гайченко.

Борги, 24 канал
Борги, 24 канал

За його словами, для самих українців процедура арешту коштів і процедура їх стягнення не змінилася. Що раніше, що зараз, щоб заарештувати кошти боржника, необхідне відповідне рішення суду або іншого органу (посадової особи).

Популярні новини зараз

Невакцинованих українців чекатимуть поліцейські на ринках і в маршрутках

Колишній Ані Лорак Юрій Фальоса пошкодував про витрачені на співачку гроші: "Їй купували прокладки, бензин, білизну..."

75-річна мати Наташі Корольової знайшла дивну заміну сексу: це треба нюхати

Самотня Алла Мазур "заблукала" між двома красунчиками: "Не вдається за когось одного"

Показати ще

"Хоча раніше, хоч зараз в такому випадку кошти боржника підлягають арешту і списанню. Різниця лише в тому, що зараз постанову про арешт рахунків та інші процесуальні документи виконавець буде надсилати в електронному вигляді, а не в паперовому, як це було раніше", - пояснивши заступник міністра юстиції .

Нагадаємо, раніше Автоматичне списання боргів за ЖКП: українці ризикують залишитися без частини пенсій, зарплат і навіть стипендій. Гроші списуватимуть з осіб, які потраплять до Єдиного реєстру боржників

Як повідомляє портал «Знай.иа» Борги за комуналку і аліменти автоматично спишуть з карт українців. Наказ Мін'юсту набирає чинності 6 липня, кого торкнеться автоматичне списання

Також «Знай.иа " писав, що З харків'ян спишуть штрафи за комуналку та аліменти автоматично: як швидко знімають гроші і заарештовують рахунки. Комуналка і штрафи будуть автоматично списуватися з рахунків