Раніше ми розкривали вам неймовірний секретний рецепт напою "Мультифрукт", а зараз зайдемо ще далі, щоб розповісти про приготування вина при використанні буряка.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяУ багатьох людей вино асоціюється з фруктами, але зараз ми підійдемо до оригінального смаку, використовуючи овочі, при невеликій відмінності від традиційних виноробних методик. Тільки вибирайте коренеплоди середніх розмірів з рівномірним темним забарвленням, очистіть їх від гнилі (вирізавши проблемні частини), щоб не зіпсувати весь напій через невеликі зіпсованих шматочків.
Для приготування нам знадобиться 2 кілограми буряка, чотири літри водички, 1.5 кг цукру, 150 грамів родзинок і 200 грамів чорносливу, який потрібен, щоб домогтися того оригінального смакового відтінку, про який говорилося раніше. Єдине утруднення в рецепті-це запуск бродіння, для чого потрібні дикі дріжджі або попередньо приготована закваска для вина.
Спочатку беремо буряк і гарненько її моєму, після чого нарізаємо дрібними часточками разом зі шкіркою. Потім складаємо їх в каструлю, наливаємо воду і доводимо до кипіння на плиті. Накриваємо посуд кришкою і варимо буряк протягом 90 хвилин на маленькому вогні, щоб згодом овоч став більш м'яким.
Потім охолоджуємо до кімнатної температури і проціджуємо через марлю. З цього моменту м'якоть нам більше не знадобиться. Отриманий буряковий сік змішуємо з 500 грамами цукру, обраної закваскою і чорносливом. І перемішуємо до повного розчинення цукру. Згодом перев'язуємо шийку ємності марлею і ставимо її на два-три дні, в темне місце, де буде підтримуватися температура від 18 до 28 градусів. Потім спостерігаємо за проявом ознак бродіння, які включають в себе шипіння, кислуватий запах і піну.
Через це переливаємо сусло в бродильну ємність, але заповнюємо десь на 75%, не більше!), а також встановлюємо гідрозатвор. Або ж гумову рукавичку з дірочкою в пальці. Так ми зберігаємо ємність два дні, в темному місці з раніше вказаною температурою. А потім, через два дні після установки гідрозатвори, додаємо ще 500 грамів цукру - зливаємо літр сусла, розчиняємо в ньому цукор і заливаємо назад.
Після ще чотирьох днів, додаємо вже останню порцію цукру за такою ж методикою. Коли активне бродіння закінчиться, про що будуть свідчити світлий колір сусла, відсутність здуття рукавички або бульбашок в гідрозатворі, зливаємо молоде Бурякове вино через трубочку в іншу ємність.
Пробуємо на смак і додаємо цукор, за бажанням, або закріплюємо спиртом (2-15% від обсягу). Ємність слід заповнити вином доверху, щоб був відсутній контакт з киснем. Переносимо тару в темне прохолодне місце з 5-16 градусами тепла, витримуємо два-три місяці і знову знімаємо з осаду, перед розливом в пляшки. Герметичні ємності в підвалі дозволяють зберігати таке вино протягом близько двох років при міцності 10-12%.
Нагадаємо, легкий літній салат з курячого філе і журавлини: як наїстися і не поправитися
Як повідомляв "Знай.ua", соковиті баклажани з корейським акцентом: гості обов'язково попросять рецептик
Знай.ua писав, варення з кавунових кірок: у справжньої господині нічого не пропаде