Малоприємна для українців новина, проте ціни на рослинну олію знову зросли. Водночас експерти Мінсільгоспу США збільшили свій прогноз світового виробництва рослинних олій.

Міністерство сільського господарства США в червневому звіті поліпшило прогноз експорту української соняшникової олії на 2021/2022 маркетинговий рік (МР, вересень-серпень) на 1,02 млн т (+18,9% в порівнянні з 2020 / 2021МГ) — до 6,4 млн т, його виробництво — на 1,05 млн т (+17,7%), до 6,98 млн т.

Про це свідчать дані щомісячного звіту USDA.

Рослинна олія, кадр з відео
Рослинна олія, кадр з відео

Експерти Мінсільгоспу США збільшили свій прогноз світового виробництва рослинних олій на 0,79 млн т до 216,960 млн т, що на 8,9 млн т більше, ніж у минулому сезоні, завдяки зростанню світового виробництва соняшникової олії на 0,64 млн т до 21,79 млн т у порівнянні з попереднім прогнозом.

Популярні новини зараз

Улюблені курорти українців спалахнули як сірники: дим, паніка і троє загиблих

Анна Богдан пішла війною на Юлю "Зайку" після фальшивого весілля: "Казала, що Міша сумний зі мною"

Пишні груди Олі Полякової викликали подив у українців: "Прекрасний силікон"

Юрій Горбунов та Катя Осадча не стримують радості: "Нарешті! Відважна четвірка"

Показати ще

Водночас для України експерти залишили без змін попередній прогноз по врожаю соняшнику на рівні 16,7 млн т. Проте аналітики знизили оцінку виробництва соняшникової олії з 69,9 млн т до 6,71 млн т (59,34 млн т у 2020 / 21мг).

Рослинна олія, кадр з відео
Рослинна олія, кадр з відео

Згідно з даними Мінсільгоспу США, Україна в поточному маркетинговому році залишиться основним світовим експортером соняшникової олії. Водночас очікується зростання світового виробництва соняшникової олії на 10,2% — до 21,15 млн т.

Ціни на рослинні олії продовжили зростання після виходу липневого звіту USDA. Такі зміни пов'язані з тим, що аналітики очікували більш істотного збільшення прогнозів виробництва у 2021/22.

Як повідомляє Аgronews, ціни на українську соняшникову олію отримали підтримку від зростання сусідніх ринків і зросли на 20-30 доларів до 1150-1200 $/т FOB.

рослинна олія, фото:sovkusom
рослинна олія, фото:sovkusom

Нагадаємо, робота мрії на літо в Україні: у яких містах і сферах платять найбільше. У яких містах зросла середня зарплата

Як повідомляв портал "Знай.uа", Мінекономіки підняло вартість бензину і дизельного палива по кишені буде не всім. Мінекономіки встановило нову граничну вартість бензину і дизельного палива

Також "Знай.ua" писав, продавець морозива побив покупця через українську мову: реакція поліції дивує. У Києві продавець морозива побив покупця через українську мову