Згідно народного календаря – сьогодні, 23 липня святого Антонія Печерського. У народі його ще називали Громоносцем або Антонієм-рясочником.

Преподобного Антоній називають Печерським, бо вважається, що він один із засновників Києво-Печерського монастиря, до того ж є основоположником чернецтва.

Звання Громоносець він отримав, бо традиційно 23 липня спостерігали літню грозу із громом. Саме за нею передбачали врожай.

За повір’ями святий мав незвичайний талант – міг зцілювати людей а також передбачати майбутнє. До речі, до сьогодні достеменно не відомо де знаходяться мощі святого Антонія.

Згідно народних прикмет, цього дня люди відправлялися до місць, де стояча вода. Там зазвичай спостерігали за ряскою.

Популярні новини зараз
Закупитись про запас: у супермаркетах України змінилась ціна соняшникові олії та цукру Обігнала у ціні гречку: українські супермаркети підвищили вартість популярної крупи Остання дзеркальна дата перед Новим роком: як правильно провести 12 грудня, щоб збулися бажання Аліна Гросу розповіла про операції на обличчі та вперше показала себе натуральною: "Мене хтось все одно любитиме"
Показати ще

Таким чином передбачали погоду. Старожили казали, що саме цього дня, біля водойм можна було зустріти русалок.

Затяті любителі риболовлі у день святого Антонія займалися підготовкою снастей.

Якщо прикмети справджувалися і був дощ, то рибалка повинна обов’язково вдатися.

Окрім того, сьогодні – хороший день для того, щоб подорожувати. У той же час, сьогодні взагалі не можна одягатися в брудне чи виглядати не охайно – кажуть, що таким чином можна притягти до себе хвороби.

Також не радять сваритися, або дуже голосно розмовляти. А ще не варто розпочинати якусь нову справу – варто тільки планувати і осмислювати задумане. Але ділитися планами – зась. Також уникайте значних грошових витрат.

Нагадаємо, Ці звички тягнуть з дому гроші та приносять нещастя: забобони та прикмети про злидні

Також Знай.uа писав Часник - для ворогів, а ікони - від порчі: найпотужніші обереги, які допоможуть захистити любов і затишок у домівці

Як раніше повідомляв Знай.uа Приносять нещастя і бідність: предмети, від яких краще позбутися на кухні