Законопроект передбачає кримінальну відповідальність - до 3 років тюрми
Законопроект № 6084 щодо розробки у ККУ додаткової статті із чітко прописаними "санкціями" за підроблені сертифікати вакцинації Парламент розглянув в першому читанні сьогодні на Позачерговому пленарному засіданні. Про строки його затвердження і можливі способи офіційно оспорити такі звинувачення, дізнавалися Знай.ua.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися
Покупцям – 34 тисячі, а лікарям – 68 тисяч штрафу
Даний проект Закону "Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо встановлення відповідальності за підробку документів, що стосуються проведення профілактичних щеплень" передбачає жорсткі покарання одразу для 3 категорій населення: покупців, лікарів та осіб, що займаються збутом "антиковідних" підробок.
Список покарань передбачає:
- покупцям світить штраф - від 17 до 34 тис грн, або обмеження волі до 2 років
- за виготовлення з метою збуту фальшивих сертифікатів вакцинації шахраям світить найбільший штраф – від 85 до 170 тис грн або позбавлення волі до 3 років
- за видачу фальшивих довідок та внесення завідомо неправдивих відомостей до медичної документації підтвердження про проведення щеплення лікарю загрожує штраф у розмірі від 34 до 68 тис грн або позбавлення волі до 2 років.
Коли почне діяти та як оспорити?
Як йдеться в положеннях № 6084, у разі його затвердження 2 у сесійній залі Парламенту, даний Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.
А що ж стосується процесу оскарження винесених рішень, то, як підкреслив Голова ВРУ, це можна буде зробити лише у судовому порядку.
"У разі прийняття даного Закону, це рішення може дати Конституційний суд, а у разі індивідуального оспорювання – звичайний ординарний суд. В балансі між індивідуальним правом і безпекою всієї нації, ми все-таки мусимо рухатися у сторону безпеки нації. Це загальна позиція сьогодні сприйнята у всіх країнах світу", - наголосив очільник ВРУ Руслан Стефанчук.
Разом із затвердженням цього Закону, в планах Парламенту – ще й налагодження контролю за виконанням його положень.
"З підвищенням відповідальності ми повинні взяти на парламентський контроль діяльність, у тому числі, і Міністерства внутрішніх справ – щодо виявлення і покарання осіб, які нехтують цими правилами. Я підтримую цей законопроект – кожен має розуміти, що кожен підроблений наражає на небезпеку близько 10 осіб", - підкреслює Голова ВРУ.
Як наголосив Руслан Стефанчук, у другому читанні законопроект розглядатиметься наступного тижня.
Тож про подальший розвиток подій читайте на порталі Знай.ua.
Також Знай.ua писав про кроки оформлення субсидії - як подати документи в умовах "карантинної блокади" і строки розгляду заявки.