В умовах воєнного стану українські компанії зобов’язані вести суворий облік працівників, які перебувають на військовому обліку як призовники, резервісти або військовозобов’язані, а також забезпечувати вручення повісток за вимогою ТЦК. Про це йдеться у постанові уряду.

Повістка. Фото: скрін youtube
Повістка. Фото: скрін youtube

Згідно з рішенням Кабінету міністрів, організації всіх форм власності зобов’язані інформувати своїх працівників у разі отримання розпоряджень від ТЦК, Служби безпеки України або розвідувальних структур.

"Процес вручення повісток (для уточнення даних, проходження ВЛК або отримання мобілізаційного розпорядження) покладається на спеціально призначеного відповідального працівника, уповноваженого наказом керівника та відповідального за ведення військового обліку", - зазначено в документі.

Таким чином, керівництво підприємства, яке отримало розпорядження щодо мобілізації або виклику резервістів, зобов’язане видати наказ про проведення оповіщення. Цей наказ виконується через призначених осіб, які вручають повістки під особистий підпис.

Популярні новини зараз
На Україну насувається аномальна спека: синоптики обіцяють у серпні до +42 Нова тактика ТЦК: знятих з обліку знову роблять військовозобов'язаними – як захиститись Не тільки дронами, а й ракетами: рф може збільшити кількість масованих атак на Україну Соціальна допомога для 60-річних: хто зможе отримати в серпні
Показати ще

"Упродовж трьох календарних днів необхідно надіслати письмовий звіт про результати оповіщення до територіального центру, а також підтвердити виконання вимог законодавства та забезпечити прибуття працівників за викликом", - наголосили в уряді.

Крім того, роботодавець зобов’язаний без зволікань повідомляти ТЦК про працівників, які відмовилися отримувати повістку або припинили трудові відносини. Якщо працівник виконує роботу дистанційно, його потрібно оповістити рекомендованим листом з описом вкладення та повідомленням про вручення. У такому випадку роботодавець повинен:

  • підписати та оформити внутрішній наказ про необхідність оповіщення;
  • надіслати копію наказу працівнику рекомендованим листом;
  • зробити копії документів, наданих Укрпоштою.

Упродовж трьох календарних днів роботодавець зобов’язаний надіслати до ТЦК копії наказу, документи, що підтверджують дистанційний формат роботи, а також поштову документацію.