Несправність вентиляційного каналу чи димаря - це реальна загроза здоров'ю і навіть життю людей. Тому необхідні регулярні перевірки та обслуговування для забезпечення їх ефективної та безпечної роботи, повідомляє консультаційний центр "ГазПравда".

Димар / фото
Димар / фото

Загалом, димові та вентиляційні канали містить кожна житлова будівля.

  • Димоходи обов'язково є в тих будинках, в яких працюють каміни, печі, твердопаливні котли, колонки та газові прилади, які потребують відведення продуктів згоряння.
  • Вентиляційні канали обов'язково є в тих приміщеннях, де є джерела забруднення повітря та/або підвищена вологість (це санвузли, кухні, котельні). В багатоквартирних багатоповерхових будинках вентиляційні канали ще є в холах та коридорах.

В приватних житлових будинках за техобслуговування та безпечну експлуатацію каналів відповідає господар, а в багатоквартирних - управитель, керівник ОСББ, балансоутримувач або одноосібний власник чи орендар тощо.

Як часто потрібно перевіряти канали?

Згідно з українським законодавством, визначена наступна частота перевірок:

Популярні новини зараз
Як працюватимуть "мобільні ТЦК": не автобуси з повістками, а нова тактика мобілізації Роки праці більше не важливі: у ПФУ повідомили про новий пенсійний порядок Не тільки дронами, а й ракетами: рф може збільшити кількість масованих атак на Україну Кожен десятий робить це замість сексу: дослідники показали невтішну статистику
Показати ще
  • димоходи, які використовуються сезонно, перевіряють раз на рік, перед початком опалювального сезону;
  • димоходи, які працюють протягом цілого року, перевіряють навесні та восени (тобто двічі на рік).

Димарі після аварії, ремонту або заміни газового обладнання перевіряють поза графіком.

Обстеження вентиляційних каналів проводиться одночасно з димарями. Якщо ж димових каналів в будинку нема, то вентиляційні перевіряютьс раз на рік.

Хто має право перевіряти канали та хто платить за перевірку?

Перевірку каналів, згідно з новими правилами, мають право проводити лише спеціалізовані організації, в якиї є дозвіл Держпраці. По результатах перевірки вони видають Акт обстеження встановленої форми, який треба надати газорозподільній компанії (собі необхідно лишити копію).

Щодо оплати за перевірку каналів, то в приватному будинку за все платить господар.

В багатоповерхівці у випадку планової перевірки послугу оплачує та замовляє з внесків мешканців ОСББ, ЖЕК або керуюча компанія. Якщо перевірка ініційована вами самостійно (наприклад, перед встановленням індивідуального опалення), доведеться оплачувати її самому.

ОСББ, скріншот: YouTube
ОСББ, скріншот: YouTube

Ціни на перевірку каналів починаються з 200-300 гривень за квартиру, в залежності від складності робіт та регіону.

Раніше портал Знай писав, що українцям нагадали про важливий податок: більшість намагається ігнорувати.

Також портал повідомляв, що експерт назвав міста, на які наступатиме армія росії.

Крім того, ми інформували, що 50 тисяч людей уже втратили "броню": полювання на ухилянтів посилили.