Непальський альпініст Нірмал Пурджа встановив новий рекорд світу: він підкорив 14 найвищих гір планети за 189 днів, повідомляє kathmandupost.

Всі 14 вершин - у "зоні смерті" - понад 8000 метрів над рівнем моря. При сходженнях він користувався додатковим джерелом кисню.

Нірмал Пурджа
Нірмал Пурджа

Попередній рекорд південнокорейця становив 7 років, 10 місяців і 6 днів.

За словами 36-річного Нірмала, він зробив це для привернення уваги до проблеми зміни клімату.

Популярні новини зараз
Алекс Топольський дізнається правду про дівчат, а сварка Саші та Вікі вийде на новий рівень: "Вона не вийде заміж" Пониклий Потап заговорив про Настю Каменських, українці запідозрили неладне: "Розійшлися?" Авдєєв день 2 грудня: не виходьте на вулицю та викиньте посуд із тріщинами, суворі заборони та традиції 600 тисяч гривень за "зараз проїдемо": українським водіям виписують новий штраф, догралися
Показати ще

Нірмал захоплюється альпінізмом з 2012 року. Це було його мрією: швидше за всіх підкорити всі 14 вершин. Заради цього Пуржда звільнився з армії і вклав у проект всі свої заощадження, а також зібрав гроші через краудфандінг.

Нірмал Пурджа
Нірмал Пурджа

Як пісав Знай.ua, 16 вересня дев'ятирічна американка Перл Джонсон підкорила одну з найскладніших вершин в США.

Дівчинка за чотири дні і три ночі піднялася на знамениту скелю Ель-Капітан. Таким чином, Перл стала наймолодшою скалолазкою (серед хлопців і дівчат), яка пройшла цей маршрут.

Джонсон побила попередній рекорд, що належав також американці Селлі Шнайтер, яка пройшла цей маршрут у 10 років в червні 2019 року.

Перл Джонсон здійснювала сходження в парі зі своєю мамою Джанет та її товаришем Ніком Салленсом з рятувальної служби Йосемітського парку. Батько Перл, Філіп, рейнджер Йосемітського парку, спостерігав за сходженням з долини, та чекав їх на верху скелі.

"Мене запитували, чі переживаю я за сходження зі своєю дочкою. Я завжди відповідала - ні. Нам було комфортно на скелі, крім того ми з Перл багато лазили разом раніше і я знала, на що вона здатна", - поділилася враженнями Джанет.

Американка Перл Джонсон підкорила одну з найскладніших вершин в США
Американка Перл Джонсон підкорила одну з найскладніших вершин в США

Як раніше повідомляв Знай.ua, 35-річний скелелаз Дані Арнольд встановив новий світовий рекорд, піднявшись на пік гірського масиву в Альпах за рекордно короткий час, повідомляє ТСН.
Арнольд піднявся на пік Тре Чіно де Лавердо (Італія) за 46 хвилин і 30 секунд. Відзначається, що на 550 метрів він зійшов без спорядження, спецзасобів і навіть страховки.

Як раніше писав Знай.ua, альпіністи переміряють висоту Евересту, оскількі гора могла стати нижче.