Легендарний кенійський бігун і олімпійський чемпіон-2016 Эліуд Кіпчоге прокоментував намір Міжнародної федерації легкої атлетики World Athletics заборонити нову модель кросівок компанії Nike - Vaporfly ZoomX.
 
Як пише Daily Mail, забороні підлягає не тільки модель Nike Vaporfly ZoomX, але і всі гібриди цієї моделі. В одній з них Эліуд Кіпчоге встановив новий світовий рекорд на марафонській дистанції (42,195 км). Кипчоге зробив неможливе - пробіг марафон менше, ніж за 2 години.
 
За словами Кіпчоге, технології вдосконалюються, але біжить людина, а не кросівки.
 
"Технології поліпшуються, і ми повинні йти разом з нею. Не можна заперечувати поліпшення технології. У Формулі-1 Pirelli випускає шини для всіх автомобілів, але Mercedes - найкращий. Чому? Це двигун. Це людина. 
 
Так що ті, хто виступає проти взуття, повинні зрозуміти - бігає людина, а не взуття. Це людина за кермом, а не той, хто робить шини", - передає слова Кіпчоге Daily Mail.
 
Nike Vaporfly ZoomX
Nike Vaporfly ZoomX
 
Справа в тому, що підошва цих кросівок зроблена з піни і вуглецевого волокна. Під час бігу вона створює ефект пружини, який дозволяє спортсмену бігти швидше. 

Nike - Vaporfly ZoomX
Nike - Vaporfly ZoomX

Саме у зв'язку з цим в World Athletics надійшли скарги після Чиказького марафону, і експерти федерації взялися за вивчення питання.
 
Технічний орган, який вивчає кросівки Nike, повинен надати свій звіт в кінці місяця, за висновками якого World Athletics прийме остаточне рішення.
 

Эліуд Кіпчоге
Эліуд Кіпчоге

12 жовтня у Відні (Австрія) Кіпчоге провів свій неймовірний челлендж INEOS 1:59 Challenge, який він організував з метою пробігти марафон менше, ніж за 2 години, що раніше вважалося вище межі людських можливостей.
 
 
Эліуд Кіпчоге зробив це! Він подолав цю дистанцію за 1 годину 59 хвилин 40 секунд.
 
Эліуд Кіпчоге
Эліуд Кіпчоге

View this post on Instagram

The split times for the fastest marathon ever. 🔥 #INEOS159 #NoHumanIsLimited

A post shared by INEOS 1:59 Challenge (@ineos159challenge) on

Популярні новини зараз

Стихія влаштує киянам чорну п'ятницю 28 лютого

Головне за день вівторка, 25 лютого: в Україну завезли коронавірус і прогнозують "біблійний" потоп, а наркоторговець дає поради Гончаруку

Україну спіткає другий "біблійний" потоп, яким областям час будувати ковчег

До Львова звезуть заражених коронавірусом українців, губернатор Козицький ошелешив заявою

Показати ще

Як повідомляв портал Знай.uа, легендарний марафонець Кіпчоге став найкращим легкоалетом світу.