Вадим Свириденко - зірка "Ігор Нескорених", служив санінструктором 128-ї окремої гірсько-піхотної бригади. Взимку 2015 року втратив стопи та кисті рук у Дебальцевському котлі.

Свириденко вдалося потрапити в програму Пентагону. Він з Вадимом Довгоруком і Вадимом Мазниченком відправилися в Америку, де їм поставили сучасні протези, і проходили реабілітацію протягом восьми місяців.

Вадим Свириденко, golos.com.ua
Вадим Свириденко, golos.com.ua

В інтерв'ю газеті "Голос України" Свириденко розповів про реабілітацію після війни.

"Я тільки там зрозумів, що таке справжня реабілітація. Американці ніколи нікого не кидають. Там є реабілітаційні центри, є закон, є фахівці і якісна медицина. Вдома зі мною займався на волонтерських засадах колишній воїн-афганець, але світова реабілітаційна наука давно пішла вперед. Тому в Штатах після протезування мене фактично навчили, як не залежати від оточуючих. Насправді те, що я побачив там, справило величезне враження, і я вирішив йти далі. Взагалі я зірвав джекпот на війні і зірвав джекпот після", - розповів Свириденко.

Популярні новини зараз
Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте Багатогодинні черги до ТЦК відміняються: у "Резерв+" запрацювала довгоочікувана функція Заплатять усі, але один раз: чому українцям почали надсилати додаткові квитанції на газ В Україні 60-річні більше не зможуть вийти на пенсію: коли та як зміняться вимоги до стажу
Показати ще

Після реабілітації Вадим Свириденко почав готуватися до "Ігор Нескорених". Дуже допомагало те, що до війни він займався спортом.

За словами Вадима, спорт і фізичні навантаження - це мотиватор, як знайти себе і почати все заново. І вже на державному рівні він намагається робити все, щоб у країні відкривалися нові реабілітаційні центри, працювали програми по відновленню.

Обов'язково підпишись на наш канал в Viber, щоб не пропустити найцікавіше

Зараз 43-річний Вадим Свириденко обіймає посаду уповноваженого з питань реабілітації поранених учасників АТО.

"Коли я заступив на посаду, зрозумів, що потрібно міняти фактично все, і в першу чергу ми взялися за спорт. У нас з'явилися "Ігри Героїв", ми беремо участь у міжнародних змаганнях. Але це лише змагання, а повинна бути система, реабілітація через спорт повинна стати державною програмою", - розповів Вадим.

Як раніше писав портал Знай.ua, паралімпійська чемпіонка мотивувала мільйони українців: "Чорнобиль забрав ноги, але не зламав".